Silnice mezi Linhartovy a Městem Albrechticemi vede kolem rozvodněné Opavice. Je zaplavená, neprůjezdná, úplně uzavřená. Provoz na silnici první třídy mezi Krnovem a Městem Albrechticemi je kvůli stavbě obchvatu sveden do jednoho pruhu. Auta zde střídavě pouští semafor.

Problém je v tom, že v úseku mezi semafory příkopy s novými propustky nestíhají vodu převést, takže také zde se voda rozlila přes vozovku. V oblasti stavby přes zúženou silnici teče voda, která napršela na okolních stráních, a teď se potřebuje nějak dostat přes stavbu obchvatu k řece Opavici.

Ve zúženém úseku, kde se frekventovaná dopravní tepna mění ve staveniště, se musí auta přes „brod“. Naštěstí je toto „brouzdaliště“ zatím poměrně mělké. Protéká tudy přes asfalt kolem pěti centimetrů vody.

Také Radimi natropila víc škody voda stékající z okolních strání, než samotný potok Krasovka. Drží se zatím v korytě, ale k provizorním hráním z pytlů naplněných pískem zbývá posledních pár centimetrů. Pod některými mosty přes Krasovku už je nulová rezerva. Stačí, aby se zde vzpříčil vyvrácený strom nebo kus dřeva, a Krasovla se rozleje z břehů. Déšť v Radimi i v Linhartovech změnil zahrady v laguny, a mnohé domy už čerpají vodu ze sklepů.

Kastelán Linhartovského zámku Jaroslav Hrubý v noci téměř nezamhouřil oka. „Zámek stojí na břehu Opavice, takže pár povodní už pamatuji. Voda v zámeckých sklepeních mě ani moc nepřekvapila. Každou chvíli se ale dívám z okna, co se děje na řece. Nejvíc mě vystrašila nad ránem, když hladina začala prudce stoupat. Stačilo pár minut, a nejednou bylo koryto téměř plné. Naštěstí se po té ranní vlně stoupání hladiny zase zpomalilo. Vyhráno ještě nemáme,“ řekl kastelán Jaroslav Hrubý, který varuje zbloudilé řidiče, že v Opavici je silnice zaplavená a neprůjezdná.

První stupeň povodňové bdělosti dosáhly průtoky také na řece Opavě v Krnově, na Černé Opavě v Mnichově, nebo na Černém potoce v Mezině.

Město Krnov už v úterý večer vzhledem k meteorologické předpovědi aktivovalo povodňovou komisi, která monitoruje situaci na celém Krnovsku. Současně vydalo varování občanům: "Prosíme, buďte opatrní, život je cennější než majetek. Rozhodně nechoďte k řece! Uposlechněte pokynů povodňových orgánů, policie a hasičského záchranného sboru. Nevstupujte a nevjíždějte do proudící vody a zatopených míst. Omezte pohyb v podmáčených oblastech, kde hrozí pády stromů.“