Typicky proměnlivé dubnové počasí zpočátku nevědělo, zda se rozhodne pro déšť nebo dá přednost jarnímu sluníčku, ale nakonec všechno dopadlo na výbornou. Pódium doplnily obří sochy basy a rytíře z novinového papíru, které zde premiérově představili veřejnosti žáci z výtvarné dílny Jaroslava Hrubého. „Chystáme se naši obří basu nechat zapsat do Quinessovy knihy rekordů, ale nastal malý zádrhel, protože na každý zápis je potřeba asi deset tisíc korun. Zatím je nemáme, ale, nevzdáváme se. Jeden zápis v knize rekordů už máme, když jsme vyrobili největší sochu ředitele na světě. Byl to dárek našemu panu řediteli Knappovi k padesátým narozeninám“, představil dílo svých žáků Jaroslav Hrubý.
Na podiu se střídaly talentované děti z Dětského domova v Lichnově, o práci novinářů zajímavě povídal šéfredaktor Bruntálského a krnovského deníku Dalibor Otáhal, a Den s Deníkem přišel také pozdravit albrechtický starosta Luděk Volek. Protože páteří každé obce jsou hasiči, kteří se zapojují do společenského života a věnují se dětem, přišel si s občany a novináři povídat o této problematice také velitel dobrovolných hasičů Města Albrechtic Petr Křištof, který je současně hasičem profesionálním. Potvrdil, že albrechtická radnice, před kterou Den s Deníkem probíhal, je k dobrovolným hasičům vstřícná, přestože je opravdu těžké udržet provozuschopnou techniku. „Podpora hasičů je ze strany Města Albrechtic obrovská, podařilo se nám například spojenými silami získat vyřazenou armádní techniku.
To může být podnětem i pro ostatní obce. Není to ale jen o technice, ale také o pracovitosti a obětavosti lidí ve sboru. Máme tu zapálené lidi, kteří jsou duší Města Albrechtic, a tito kluci si určitě podporu zaslouží. Už teď mohu říci, že letos dostaneme k užívání výškovou techniku od profesionálních hasičů,“ oznámil z pódia Petr Křištof.
Děti rozhodně ocenily skákací hrad a takzvaný cash box, ve kterém vířily papírky, které soutěžící měli za úkol chytat. Ke skvělé atmosféře přispívali také klienti albrechtického centra Krajánek pro lidi s mentálním postižením. Občané Města Albrechtic se mohli přímo zúčastnit výroby dnešních novin. U stanu redaktorů se jich vystřídalo mnoho a dokonce se přišli také mladí kolegové novináři ze školního časopisu Záškolák. Ten píšou pro své kamarády žáci albrechtické školy pod vedením paní učitelky Tatiany Kurečkové.