Svou práci novináři lidem předvedli přímo na rýmařovském náměstí v takzvané mobilní redakci. Probíhalo tady další kolo akce Den s Deníkem. Chvíle na náměstí přítomným zpříjemnili žáci Základní umělecké školy. Zahráli, zazpívali a předvedli i část divadelního představení. Pro děti i pro dospělé zde nechyběly ani hry a soutěže třeba v hodu balíkem novin, papírovou koulí, nebo v namotávání bonbonů na nit. Ve stánku Českého červeného kříže pak desítky lidí využily možnosti nechat si zdarma změřit krevní tlak nebo hladinu cukru v krvi.

Stalo se již tradicí, že na Dnech s Deníkem odpovídají představitelé měst na dotazy, které lidi trápí a ztrpčují jim život. Tentokrát pozval šéfredaktor Dalibor Otáhal na pódium starostu Rýmařova Petra Kloudu. Ze všeho nejvíce si obyvatelé Rýmařova stěžují na degradaci zdravotnictví ve městě. Z místní nemocnice se stal spíše doléčovací ústav a lidé musí jezdit do jiných měst. Podle starosty měla nemocnice vždy nevýhodu malé spádové oblasti, kde žilo pouze sedmnáct tisíc lidí. V porodnici se například rodilo jen 120 dětí za rok, což je finančně neúnosné. „Dotovali jsme nemocnici desítkami milionů korun, ale nový systém financování zdravotnictví jí stejně zakroutil krkem,“ doplnil starosta Klouda.

Mnoha lidem chybí ve městě také supermarket nebo velkoobchod specializovaný na hobby a zahradu. „Jednali jsme už s několika investory, ale ti jsou opatrní. Bojí se, že místní lidé mají málo peněz, a tak podnikatelé spíše vyklízejí pole,“ vysvětlil starosta Petr Klouda.

Zejména mladým lidem chybí ve městě více drobných sportovišť a míst pro aktivní odpočinek. Tento problém hodlá město vyřešit vybudováním odpočinkového a relaxačního areálu v zahradě Hedvy. „Já sám osobně považuji za největší problém města stav městských bytů, komunikací a samotného náměstí. Máme už hotové nějaké projekty, ale náprava bude trvat velmi dlouho, možná i generace,“ dodal starosta Petr Klouda.