Jsme přesvědčeni, že setkání s vámi nám může přinést spoustu zajímavých témat, a co především, rádi bychom se zapojili do řešení problémů, které vás trápí. O věcech, které vám, obyvatelům Rýmařova vadí, se budeme bavit také se starostou města Petrem Kloudou, jenž přislíbil účast. Před nedávnem položila naše redakce čtyřiadvaceti lidem otázku, co je ve městě trápí. Lidem chybí větší kulturní, sportovní a společenské vyžití, maminkám místa, kde by čas mohly trávit se svými dětmi, třeba hřiště.

„Chybí tady skate park a nějaké sportovní vyžití a místo pro adrenalinové sporty,“ posteskla si studentka Pavla Čajanová. „Chybí tady kluby a café-shopy. Jinak je to celkem pohoda, ještě nějaký non-stopy,“ přidal svůj názor sedmnáctiletý Vladimír Repáň. Nedostatek míst ke sportu ale nechybí jen nejmladší generaci. „Mně nejvíc chybí sportovní vyžití a hlavně atletické hřiště. Ráda bych s mládeží trénovala a předávala jim zkušenosti, ale není kde,“ řekla učitelka Jitka Vaculová. Lidé v Rýmařově si uvědomují, že dát nejmladším prostor pro aktivitu a plnohodnotné trávení volného času má také silný výchovný a vzdělávací účinek a slouží jako prevence negativním jevům. „Málo kulturního a sportovního vyžití pro mládež. Chodí po hospodách a nemají žádné pořádné koníčky ani možnosti,“ shrnula zdravotní sestra Olga Čajanová.

Co lidé nelibě nesou, je omezení zdravotnických služeb v místní nemocnici. „Určitě vadí zrušení nemocnice. Ostatní pracoviště jsou daleko a musí se jezdit někdy až do Krnova. Chybí i aktivity pro mládež,“ odpověděla Lucie Faronová. Na zrušení nemocnice a nedostatek obchodů si stěžovala Lenka Trávníčková: „Je tady malý výběr zboží v obchodech a služby celkově jsou slabé. Vadí mi ale hlavně, že zrušili nemocnici. Když se něco stane, nic tu není.“ Mezi dalšími problémy, které lidem v Rýmařově vadí, je malý výběr pracovních míst a nebo třeba nepořádek v ulicích. O těchto problémech si budeme povídat také se starostou Rýmařova Petrem Kloudou.

To ale neznamená, že budeme řešit jen vážné věci. Chceme se také společně s vámi pobavit. Připraveny budou atrakce pro děti, ukázky prací Červeného kříže, mnohá kulturní vystoupení, občerstvení, soutěž o novou Škodu Fabii a další. K tomu, abyste mohli odjet domů novým vozem značky Škoda, je zapotřebí vyplnit kupon a vhodit jej na akci do výherního auta. Budete mít také možnost zadat do novin soukromou inzerci se slevou 30 procent nebo si objednat předplatné Deníku a k tomu dostat zajímavý dárek. Pokud by vám náhodou dnešní den nevyhovoval, určitě si najděte čas na některý z dalších dnů s námi. Na příjemné odpoledne strávené s vámi se těší redakce Bruntálského a krnovského deníku.