Zábavné akce Den s Deníkem využili minulé úterý někteří z lidí přítomných na náměstí a snažili se získat odpovědi na své otázky a na způsob řešení problémů, jež je tíží. Dotazy padaly především na starostu Leoše Gregovského. Jaroslava Kotlára například ze všeho nejvíce trápí rezavá voda, která podle něj často teče z vodovodních kohoutků na Rýmařovské a Zeyerově ulici.

„Trvá to už od loňského června. V poslední době se to sice trochu zlepšilo, ale pořád teče rezavá voda nejméně každý druhý den. Byli jsme i na úřadě a do dneška zatím žádná náprava,“ postěžoval si také Deníku Jaroslav Kotlár. Někteří další obyvatelé zmíněných ulic nám tento problém potvrdili. Z vyjádření tiskového mluvčího městského úřadu Jiřího Ondráška ale vyplývá, že hospodářská správa města se problémem zabývala. Posílila například čerpadla, aby se zrychlil koloběh vody a voda se neusazovala a zvýšila její teplotu ve vodovodním okruhu. Na podzim loňského roku následovaly hygienické kontroly, z nichž byly sepsány čtyři písemné protokoly dokládající, že voda je nezávadná.

„Voda není dobrá. Dvouletý syn z ní má kožní ekzém. Teď čekáme další dítě a já chci, aby bylo zdravé,“ trval na svém Jaroslav Kotlár. „O tomto problému jsme v minulosti věděli, ale byli jsme přesvědčeni, že už je dávno vyřešený,“ vysvětlil mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek. „To, že těžkosti přetrvávají, jsme se dozvěděli až v úterý na náměstí. Odpovědní pracovníci se začali novými připomínkami ihned zabývat a situaci prověřují,“ dodal.