„Pana Kučerku třeba zajímalo, zda se budou prodávat byty v domě na náměstí Míru 18/46. Správa majetku a rozvoje města zde prodej nepředpokládá ani v dalším kole odprodeje bytů či domů. Dům patří mezi ty hodnotnější, a to jak z hlediska stavebního, tak i z hlediska polohy a město do něj nedávno investovalo nemalou částku. Rozhodující slovo však budou mít zastupitelé města, kteří budou schvalovat nové zásady prodeje bytů a bytových domů v majetku města, nové zásady budou na programu zasedání zastupitelstva v červnu nebo v září letošního roku. Jejich návrh je nyní zpracováván,“ sdělil tiskový mluvčí radnice Jiří Ondrášek.

Špatný stav silnic a chodníků snad trápí obyvatele Bruntálu ze všeho nejvíce. Několik dotazů směřovalo například na způsob rekonstrukce Družební ulice. Zde se s opravami již započalo, díry a výtluky budou lokálně vyfrézované a poté vyspravené. Práce by zde měly být dokončené v květnu, nejpozději do poloviny června. „Konkrétní dotaz také padl na neopravený chodník po výkopu na ulici U Rybníka. Zde musí pracovníci správy města nejdříve zjistit skutečný stav a podle něj zvolit případný způsob opravy. Každý chodec po bruntálských ulicích si snad musel všimnout, že opravy komunikací skutečně začaly. Letos by mělo projít alespoň částečnou rekonstrukcí podle schváleného seznamu třicet jedna ulic,“ doplnil tiskový mluvčí Ondrášek.

Lidé se představitelům města svěřovali i se svými osobními problémy a neurovnanými mezilidskými vztahy. I zde je možné obrátit se na městský úřad, kde se některými případy bude zabývat přestupková komise. Vážnějšími případy, například domácí násilí, spadají do kompetence policie. „Máme vyhotovený seznam všech dotazů. které na náměstí padly. Postupně se budeme všemi zabývat a některé se nám už dokonce podařilo vyřešit. Všem tazatelům se také budeme snažit podat zprávu o řešení jejich dotazů,“ dodal na závěr Jiří Ondrášek.