Ve třídách krnovské Základní školy na Žižkově ulici se prezentovaly nejrůznější národy se svými zvyky, obyčeji, stravováním, historií a kulturou. Slavil se zde totiž Den Země. Škola pojala letošní oslavy opravdu originálním způsobem. Akce s celodenním programem si vyžádala, aby jí všechny třídy přizpůsobily svůj rozvrh.

S nápadem na tuto prezentaci přišly dvě žákyně z 8.C Nikola Rajfová a Veronika Hudská. Velmi se zalíbil jejich třídní učitelce Nikole Krusberské, která s celou třídou prezentovala Čínu se všemi jejími aspekty. „Od počátku jsem se snažila holkám v realizaci projektu pomáhat a povzbuzovat také všechny ostatní třídy, které se zapojily,“ prozradila propagátorka projektu Nikola Krusberská.

K myšlence se připojily všechny třídy druhého stupně. První stupeň s učiteli školy se vžil do role poroty, která byla pozvána na takzvanou „Cestu kolem světa,“ aby hodnotila, jak se jednotlivým třídám podařilo v prezentaci vystihnout určitou zemi. Vidět zde bylo i Španělsko, Itálie, Čína, nebo Amerika, ale překvapivě se zde představila také Česká republika.

Každá třída se připravovala opravdu pečlivě, místy bylo vidět, jaké napětí prožívá porota při hodnocení jednotlivých výkonů. „Vítězové budou klasicky vyhlášeni na prvních třech místech, která budou ohodnocena bohatými věcnými cenami,“ doplnila Krusberská a podotkla: „Byla to jedna z největších akcí v tomto školním roce a doufám, že se nekonala naposled.“