„Na akci ve Vrbně se u našeho stánku zastavilo přes sedmdesát lidí. Všichni měli velký zájem o kontrolu hygieny rukou, kdy si vydezinfikovali ruce dezinfekcí s fluorescenční látkou a pod UV lampou zjistili, jak důkladně si umí ruce umývat. Velký zájem byl také o orientační měření hladin cholesterolu a glukózy v krvi a měření BMI a krevního tlaku,” říká Petra Žváčková, odborná pracovnice marketingu Nemocnice Agel Podhorská.

Hrad Sovinec. 17. října 2021
Šermíři, řemesla i dravci. Sovinec bavil pestrým programem

„Vzhledem k tomu, že akce probíhala v pozdních odpoledních hodinách a zájemci nebyli na lačno, což daná měření pro svoji přesnost vyžadují, jednalo se pouze o orientační vyšetření. Všechna měření byla v normě, pouze v pěti případech měli testovaní velmi vysoké hodnoty cholesterolu v krvi. Naše sestřičky jim proto doporučily, aby navštívili svého praktického lékaře v rámci preventivní prohlídky a předešli tak možným zdravotním rizikům, která jdou ruku v ruce s vysokou hladinou cholesterolu,” dodala Žvářková.

Nemocnice Agel Podhorská poskytuje zdravotní péči na pracovištích v Bruntále a Rýmařově pro spádovou oblast Bruntálska, Rýmařovska a Vrbenska s více než 65 tisíci obyvateli.