Na Den zdraví připravila krnovská nemocnice ve spolupráci se Střední pedagogickou a Střední zdravotnickou školou Krnov desítku stanovišť s programem. Jako obvykle největší zájem byl o vyšetření podezřelých kožních znamének v dermatovenerologické ambulanci. Jedním z prvních zájemců byl i Petr z Krnova.

„Mám znaménko na ruce, chci mít jistotu. Kontrola dopadla výborně, jsem rád, že se nic nenašlo,“ uvedl spokojený pacient.

Akce na Sovinci.
Sovinec bude o víkendu plný pohádek. Těšíte se?

Pro dětí z mateřských a základních škol připravil edukační program tým z dětského oddělení. „Pro děti jsme nachystali plyšové medvídky a panenky, na kterých si mohli vyzkoušet práci s obvazovým materiálem i první pomoc,“ uvedl Josef Lhoťan z dětského oddělení krnovské nemocnice.

„Bylo to úžasné. Jsme tu prvně, ale jsme nadšení. Šikovné sestry dětem vše krásně vysvětlily,“ pochválila akci Lenka Fridelová, učitelka 2. třídy krnovské Základní školy Smetanův okruh.

Manipulace a lži. Hejtman MS kraje Vondrák kritizuje Šmuclera kvůli zubařům

Starší lidé se zajímali o měření krevního tlaku a pulsu, hladiny cukru v krvi, nebo cholesterolu. Návštěvníci bez rozdílu věku se dozvěděli jak vypadá správná hygiena rukou nebo si mohli vyzkoušet, jestli zvládnou poskytnout první pomoc.

Pamětní deska svatému Gorazdovi II u Pankrácké věznice v Praze připomíná jeho mučednickou smrt. V Karlovicích a Brumovicích, kde působil pod svým občanským jménem Matěj Pavlík, žádnou připomínku nemá.
Svatý Gorazd II., popravený při heydrichiádě, začínal na Krnovsku

V nemocniční lékárně testovali, zda mají zdravá chodidla. „Překvapivým a trochu smutným zjištěním bylo, že většina dětí, které se na akci dostavily, mají nějakým způsobem poškozenou nožní klenbu. U těch mladších z mateřských škol to ještě nebylo tak znatelné, ale děti na základních školách se s nějakou formou deformity klenby potýkají už opravdu často,“ poznamenal Jiří Nezval, vedoucí farmaceutický asistent.

Při příležitosti Dne zdraví zahájila provoz nová nutriční poradna krnovské nemocnice. Nutriční terapeutky připravili ochutnávku jako důkaz, že zdravá strava nemusí být nudná nebo bez chuti. „Nutriční poradna je v provozu denně. Přijímáme dospělé pacienty i děti. Samoplátce i ty, kteří přijdou s žádankou lékaře. Konzultaci si u nás mohou domluvit také lidé, kteří po propuštění z nemocnice potřebují poradit se stravováním. Vždy je ale potřeba se předem telefonicky objednat,“ řekla Lucie Houfková, specialistka nutriční poradny nemocnice Krnov.