V Krnovské nemocnici se akce uskuteční ve čtvrtek 22. listopadu od 8. do 14. hodiny. „Muži starší padesáti let si mohou přijít nechat vyšetřit do urologických ambulancí prostatu. Ostatním zájemcům budou vyšetřena varlata, ledviny a močový měchýř,“ řekl hlavní organizátor akce Pavel Novotný.

Přestože je listopad spojený s bojem proti rakovině prostaty, nemocnice ve spolupráci s nadací myslí také na ženy. Ty si v těchto dnech budou moci nechat vyšetřit ledviny a močový měchýř. „Všechna vyšetření pro muže i ženy jsou zdarma. Pro účastníky máme připravený program a také malý dárek. Zájemci, kteří se vyšetření nedočkají z časových důvodů, budou objednáni do ambulancí na jiný termín,“ upozornil Pavel Novotný.

Pavel Novotný usiluje o podporu osvěty zdraví mužů. Sám si prošel onkologickým onemocněním, řadou operací a dodnes nemá vyhráno. „Mám za sebou desítky operací a přitom stačilo přijít dříve a mohl jsem být v pohodě. Svoji nemoc neberu jako handicap, ale spíše jako motivaci pomáhat ostatním, aby se nedostali do podobného, případně horšího stavu, než se kterým se potýkám já,“ prozradil Pavel Novotný.