Den školy je akcí, kterou se chce albrechtická střední škola prezentovat.

„Každoročně máme dny otevřených dveří, které informují případné zájemce o studiu na naší škole. Samotný Den školy je specifikem. Zájemci se mohou totiž nejen podívat do výuky všech předmětů, ale také se jí zúčasnit. K tomu si mohou pod dohledem našich kantorů a žáků vyzkoušet udělat vlastní míchaný nápoj. Den školy je také pro naše učně a studenty, protože i oni mají možnost poznávat navzájem své obory,“ řekla Lenka Metzlová, ředitelka školy.

Na Den školy dorazili také výchovní poradci, kteří jednali s ředitelkou přímo o samotných možnostech školy. „Je nutné vědět, co škola nabízí, abychom ji mohli doporučit našim žákům. V Albrechticích se spektrum oborů rozšiřuje a škola má vysokou úroveň,“ sdělila jedna z poradkyň.

Samotní studenti školy, kteří provázeli menší skupinky žáků a jejich rodiče brali průvodcovství jako výzvu. „Říkám lidem vše, tak jak to je. Klady i zápory. Ať se každý rozhodne zda na naší školu chce nastoupit. Mě se tady moc líbí,“ řekla Eva, která je nyní ve třetím ročníku.

Návštěvníci Dne školy se nestačili divit, když museli s rudlou a sudem piva prokličkovat mezi kužely, či uvázat vlastní kytku. „Je to tu fajn. Hlavně je tu hodně oborů a pěkné holky,“ hodnotil situaci Honza z Osoblahy, který by do Albrechtic chtěl nastoupit na obor mechanik opravář.

Ředitelka je s průběhem akce spokojena. „Lidé mohli navštívit i naši jídelnu a bufet, který slouží i veřejnosti a je mimo areál školy. Z hodnocení všech návštěv mám velmi dobrý pocit. Mám je trošičku obavy z toho, zda budeme schopni pojmout tolik potencionálních zájemců o naše obory a maturitní studium, jelikož je kapacita školy téměř naplněna,“ zakončila s úsměvem na tváři ředitelka.