Den dětí na pohádkovém hradě mohou malí i velcí návštěvníci prožít v sobotu 26. a neděli 27. května. Připraven je zde osmnáctý ročník akce Láry fáry do pohádky, akce s nejdelší tradicí pořádaná na Sovinci. Tentokrát má celodenní pohádkový program podtitul Škrhola a strašidlo ve mlýně. Šermířské, loutkové i hrané pohádky mohou diváci sledovat po oba dny od 9.30 do 18 hodin. Připraven bude i dětský rytířský turnaj, stezka odvahy, hry a soutěže po celém hradě.

Vystoupí například těžkooděnci v plné zbroji, skupina Tartas. Tato východočeská šermířská skupina je devítinásobným vítězem návštěvnických anket o nejlepšího účinkujícího při dětských dnech pořádaných na Sovinci. V celkovém pořadí je sedmým nejoblíbenějším účinkujícím, který kdy na Sovinci vystupoval. Gotická šermířská skupina Tartas se zaměřila na předvádění skutečných bojových scén s humornými prvky.

Dalším bude loutková scéna Kašpárkovo divadlo. Toto jihomoravské divadélko přijíždí na Sovinec poprvé. Pohádky čerpají náměty z tvorby zapomenutých lidových loutkářů.

Vystoupí šermířská a divadelní společnost Grál. Ta vznikla při vojenské akademii v Brně. Grál je šestým nejúspěšnějším účinkujícím souborem na Sovinci.

Nebude chybět ani skupina historického šermu Allegros, je zaměřena na hrané scénky a příběhy středověku. Zejména dětem jsou určeny šermířské pohádky, které Allegros čas od času na Sovinci hrává již od roku 2002. V celkovém pořadí je to dvanáctý nejoblíbenější účinkující.

Představí se i divadelní soubor Magnet. Působí spíše jako zájezdové divadlo hrající ve všech koutech České republiky pohádkové příběhy určené především dětem.