Zastavěná plocha skladu bude podle projektu téměř dva tisíce metrů plošných. To představuje na 3800 nových paletových míst. Po dokončení této haly bude celková skladovací plocha v Úvalně kolem 13 tisíc metrů, což je kapacita na 18 tisíc paletových míst.

Generální ředitel společnosti Marcel Rys říká:

„Záměrem je rozšíření kapacity centrálního skladu, aby odpovídala obchodní strategii s výhledem několika následujících let. Navýšení je také nutné z hlediska postupného rozšiřování sortimentu výrobků. Dále umožní dostatečné předzásobení, aby produkty Den Braven mohly distribuovat našim zákazníkům takřka obratem v jakémkoliv množství.“

Na nádraží v Branticích už 80 let funguje německé zabezpečovací zařízení Einheit. V červenci Brantice dostanou nové moderní zabezpečení a současně začne náročný transport unikátního Einheitu do železničního muzea v Ostravě.
Výpravčímu v Branticích slouží zařízení z dob války

Stavba byla zahájena 1. června. Ukončení generálním dodavatelem stavby Femont Opava plánuje na konec října.

Nová skladovací hala je realizována ve stejném konstrukčním systému jako dnešní haly a také barevné provedení bude řešeno obdobně, tedy kombinací bílé s pruhy červené v úrovni soklu.

Firma Den Braven Czech and Slovak a.s. působí na českém trhu již od roku 1997. Zabývá se prodejem a distribucí stavební chemie, tedy tmelů, silikonů, PUR pěn, asfaltových hydroizolací a podobně. Patří v tomto segmentu mezi hlavní hráče na trhu. Obrat za rok 2018 přesáhl dvě miliardy korun.

Kromě Úvalna působí také aktivně v Přerově, na Slovensku a Maďarsku.

Rybář u Slezské Harty našel své auto se dvěma vypuštěnými koly. Proč někdo udělá takovou zlomyslnost?
Někdo u Slezské Harty vypouští kola parkujících aut
Po Chářovské ulici projíždí auta z Krnova do Brantic pod železničním mostem. Jeho oprava si vyžádá výluky na železnici i omezení silniční dopravy.
Oprava železničního mostu omezí vlaky i silniční dopravu