Bruntálské středisko se rozhodlo nalákat nové dobrovolné dárce na drobný dárek. Každý prvodárce, který se k odběru dostaví v těchto dnech, dostane za odměnu maličkost, kterou je přírodní kosmetický výrobek, láhev dobrého vína nebo pivo. Odběrové středisko nezapomíná ani na své pravidelné dárce.

Odměna za vaši krev? Třeba biovíno

„Pro pravidelné dárce krve či plazmy, kteří dosáhnou počtu 20, 30, 40 a více odběrů, máme na výběr z několika sponzorských poukázek, například na kosmetiku, na masáž, na bowling, na večeři, do kina, do divadla, do květinářství, do zdravé výživy nebo k holiči. Pro mimobruntálské máme připravený kosmetický či čajový balíček nebo láhev biovína,“ uvedla vedoucí sestra odběrového střediska v Bruntále Romana Hnilicová.

Cílem akce je zvýšit počet nových pravidelných dárců, a navýšit tak zásoby krve a plazmy. Dárky budou prvodárci i dárci pravidelní dostávat až do konce tohoto roku.

„Bezpříspěvkovými dárci krve se mohou stát lidé ve věku od osmnácti do šedesáti let. Pro darování krve musí být naprosto zdraví,“ uvedl mluvčí nemocnice Tomáš Želazko. Dodal, že dárce prohlédne lékař přímo na Transfuzní službě Bruntál v budově polikliniky. Den před odběrem by měl dárce hodně pít, nejíst tučná jídla, nepít alkohol a ráno může lehce posnídat. Zájemci se mohou objednávat na odběry telefonicky na číslech 554 700 212 a 724 612 677, nebo elektronickou poštou na adrese evidence.bruntal@tslspk.cz.