Sotva první uživatel sociální sítě oslovil ostatní Krnovany, zda nemají nějaký problém s kvalitou vody, hned se z toho stalo sledované téma.

„Kamarádi z Krnova a obyvatelé ulice Maxima Gorkého, přilehlého okolí a možná i nemocnice. Poslední týden má naše jindy bezchybná pitná voda z kohoutku nádech něčeho syntetického (ředidlo či aceton). Je divné, že jsem to nezaregistroval pouze já, ale už celá naše rodina, i děti.

Podobný „zápach" jsem taky nedávno registroval při bezvýkopových opravách potrubí, které se v ulici a okolí prováděly. Tuším, že potrubí je vyspravováno silikátovou, epoxidovou nebo polyesterovou pryskyřicí. Nejsem si jistý, jestli tento zápach nepochází odtud," zveřejnil na svém facebookovém profilu informaci Krnovan Lelek Nadivanu.

Vyzval ostatní, pokud by nepříjemný zápach ve vodě také zaznamenali, ať se mu ozvou. „Rád bych to nějak řešil. Díky a na zdraví," vyzval ostatní Krnovany na svém facebookovém profilu Lelek Nadivanu.

KVAK NA PODNĚT REAGOVAL STŘELHBITĚ

Krnovského patriota Tomáše Hradila napadlo obrátit se přímo na šéfa Krnovských vodovodů a kanalizací KVaK a to rovněž prostřednictvím Facebooku.

Jednatel KVaKu Libor Staněk zareagoval hned ráno. „Zdravím Vás! Během dneška vezmeme vzorky. Jedná se tedy o lokalitu kolem nemocnice. Žádné jiné stížnosti z jiných lokalit neevidujeme. Je to divné. V červnu až srpnu jsme vybudovali nový vodovod na ulici M. Gorkého v úseku od nemocnice po MŠ Gorkého a na podzim proběhla bezvýkopová oprava kanalizace. To byl ten zápach z vytvrzované pryskyřice.

Pokud máte vlastní vzorky, doneste je k nám do sídla společnosti," poděkoval Libor Staněk jménem KVaKu odběratelům za spolupráci při hlídání kvality vody.

Během necelých tří hodin se na místo dostavil kvalitář KVaK. „Děkuji za velmi rychlou reakci. Už tady byl váš kvalitář. Ochutnal a odebral vzorky. Uvidíme co dál," napsal Liboru Staňkovi už před desátou dopoledne Lelek Nadivanu.

Jak rozbor dopadne? Deník bude o výsledku testů informovat. Kdy? Pokud KVaK udrží tak vysokou laťku v rychlosti, určitě to bude brzy.

Gabriela Mathiasová