Světový den vody byl ustanoven v roce 1993, aby všem připomínal, že miliarda lidí trpí nedostatkem pitné vody nebo nemá přístup k čisté vodě. Den vody může veřejnost oslavit společně se zástupci zátorského sdružení Bumblebees Čmelák a Strany zelených, kteří připravili na zítřek autobusový zájezd ke studánkám, řekám, nádržím, pramenům, kyselkám a minerálkám našeho regionu.

Navštíví prameny, nádrže i sochy

„Bude to vlastně taková expedice nebo exkurze s programem, který zaujme děti i dospělé. Z Krnova a ze Zátoru pojedeme do Sosnové, na Kružberku máme domluvenou prohlídku hráze, u Tešíkovské kyselky si uděláme piknik a pak budeme pokračovat až k Ondrášovce. Vracet se budeme přes Slezskou Hartu a Dvorce.

Kromě pramenů, nádrží a léčivých vod cestou navštívíme také sochy, které s vodou nějak souvisí, jako třeba Jana Nepomuckého nebo Neptuna," představil program zájezdu Kamil Krmášek, zastupitel za Stranu zelených v Zátoru.

Nejzajímavější bude, až se účastníci zájezdu změní v degustátory a začnou ochutnávat a porovnávat odebrané vzorky vody.

„Víte, jak chutná káva uvařená z kyselky? Víte, jaká voda ovlivňuje chuť kávy? Kdo to ještě nezkoušel, může na našem pikniku otestovat vzorky vody odebrané během zájezdu na různých místech," doplnil Krmášek.

Výlet po studánkách, pramenech a vodách Bruntálska začíná zítra srazem na autobusovém nádraží v Krnově. Odtud vyrazí zájezdový autobus v 7.30 hodin a další účastníky nabere 7.45 hodin v Zátoře. Cena jízdenky je 150 korun. Zájemci si mohou rezervovat místo na čísle 739 652 277.