Sympaťákem roku se má podle organizátorů soutěže stát muž, který přesvědčí porotu a publikum o svých kvalitách. Sympaťák roku má být milý, kultivovaný, charismatický, pozitivní, příjemný, komunikativní, úspěšný, vtipný, pohotový a sexy. Soutěžící budou muset předvést to nejlepší ve třech disciplínách. Připraveny jsou pro ně rozhovory s porotou, musí zvládnout volnou disciplínu a na závěr se zúčastní módní přehlídky.

„Moc se na finále těším. Přijede mě podpořit moje rodina ze Zátora a také hodně kamarádů z Krnova, Zátora i Prahy. To, že jsem se dostal do samotného finále, je opravdu velký úspěch. Přihlášeno bylo totiž několik tisíc zájemců z České i Slovenské republiky," řekl o svém účinkování v soutěži Sympaťák roku 2012 Daniel Vávra.

Devětadvacetiletý Daniel Vávra ze Zátora se dostal do finále soutěže Sympaťák roku 2012, které proběhne v pražském Divadle Hybernia ve čtvrtek 20. září.Devětadvacetiletého Dana Vávru do soutěže přihlásila jeho známá. „Kamarádka mi volala, že pro mě našla na internetu tu pravou soutěž. Prý je to soutěž pro staroušky a mám se okamžitě přihlásit," smál se Vávra a zároveň dodal: „Většina soutěží je totiž limitovaná věkovou hranicí maximálně do dvaceti osmi let. A já už jsem přece jenom trošku starší týpek. V jedné soutěži jsem se dostal také do finále. Ale nakonec mi řekli, že nemám šanci vyhrát, protože na jaře překročím osmadvacetiletou věkovou hranici a nemohli by mě vyslat do zahraničních soutěží."

Samotná soutěž probíhala v několika kolech. Přes internet proběhl první hrubý výběr zájemců na základě fotografií, potom se dodávaly další fotografie a následně byli zájemci zváni na konkursy do Prahy, Brna, Plzně a Bratislavy. Několika síty nakonec prošlo pouze dvanáct finálových soutěžících o titul Sympaťáka roku.

„V termínu od 2. do 5. září jsme měli soustředění finalistů v Hotelu Jelínek ve Špindlerově Mlýně. Tady jsme se pořádně seznámili mezi sebou, trénovaly se vystoupení a choreografie s režisérem finálového večera. Musím říct, že byla fakt sranda. Dělali jsme si navzájem kanadské žertíky, někdy dost nepříjemné. Ale jinak si nemyslím, že by mezi námi probíhala nějaká rivalita. Každý chce samozřejmě zvítězit, ale hrajeme fér," řekl Vávra.

Devětadvacetiletý Daniel Vávra ze Zátora se dostal do finále soutěže Sympaťák roku 2012, které proběhne v pražském Divadle Hybernia ve čtvrtek 20. září.

Na finále si Dan Vávra připravuje do volné disciplíny překvapení, která ale nemůže pár dní před finálem prozradit. Samotné vystoupení trénuje s bruntálskou taneční skupinou Bad Style Crew každý večer po práci. „Mám opravdu štěstí, že pracuji ve firmě s tátou. Ten sice trošku bručí, že teď nejsem moc v práci, ale přesto mi fandí a uvolňuje mě na soutěže, castingy nebo modelingové přehlídky do Prahy nebo jinde," přiznal Dan Vávra.

Jak sám říká, k modelingu se dostal dost pozdě asi před dvěma lety. Účastnil se několika reklam na sportovní pomůcky, oblečení či kosmetické přípravky. Za sebou má také focení s prestižním fotografem Robertem Vanem. Ten nafotil se všemi dvanácti fnalisty kalendář pro rok 2013, jehož křest proběhne během finálového večera. Do čtvrtka 20. září mohou poslat svůj hlas do soutěže všichni fandové a kamarádi na stránkách rádia www.frekvence1.cz.

Sympaťák roku Frekvence 1 získá mimo jiné i moderátorský kurz, a tak možná už brzy uslyšíte Daniela Vávru na vlnách rádia Frekvence 1.

Anna Dohnalová