Finále soutěže proběhlo 20. září v Divadle Hybernia v Praze. Danielu Vávrovi se sice nepodařilo soutěž vyhrát, přesto se ale jedná o obrovský úspěch, protože za sebou nechal téměř tisícovku neúspěšných adeptů.

Třetí ročník soutěže o nejsympatičtějšího muže Česka a Slovenska vyhrál pětadvacetiletý lesník Marek Juhaniak z Brezna na Slovensku. Na druhém místě skončil devatenáctiletý kadeřník Daniel Pašek z Kralovic. Třetí příčku obsadil jednadvacetiletý student Martin Čermák ze Světlíku.

Účast ve finále

Do finále letošní soutěže se probojoval také Daniel Vávra ze Zátora po několika kolech výběrů a konkurzů.

„Přihlášky do soutěže byly na internetu. Všimli si toho mí kamarádi, řekli mi o soutěži a já se přihlásil. A i když jsem nevyhrál, jsem rád, že jsem se přihlásil a zkusil to. Jsem moc spokojený s účastí v soutěži a moc jsem si finálový večer užil," řekl Daniel Vávra a dodal pár postřehů o tom, jaký je to vlastně pocit, zúčastnit se finálového večera jako jeden z finalistů:

„Bylo to hodně zajímavé, zažil jsem zde spoustu výjimečných okamžiků. Při samotném vystoupení na pódiu jsem nervózní nebyl. Výhodou jeviště je, že přes reflektory, které nasvěcují účinkující, není vidět ani do předních řad. Takže si člověk vlastně připadá, že je v divadle docela sám." Během finálových disciplín vystupovali na jevišti známí zpěváci, jako Zbyněk Drda, Markéta Poulíčková nebo Helena Vondráčková.

„Díky režisérovi Filipu Zvolskému jsme měli docela dobře natrénováno vystoupení, a tak zmatek nebyl. Trošku všechny zklamala akorát firma zajišťující vizuální přenos a prezentace našich fotek. Protože se dostavili pozdě a jejich práce nebyla stoprocentní. To se podepsalo i na mé volné disciplíně," uvedl Vávra.

Finálový večer se konal v Divadle Hybernia v Praze, a i přes větší vzdálenost přijela na finálový večer Daniela podpořit jeho rodina a kamarádi ze Zátora, Krnova a z Prahy. „Divadlo bylo celkem plné, ale vyprodáno nebylo. Já jsem samozřejmě hlavně rád za své fanoušky v hledišti. A když skandovali mé jméno nebo soutěžní číslo sedm, tak to byl skvělý pocit. Chtěl bych jim všem moc poděkovat, že mě přijeli podpořit," dodal Daniel Vávra.

Nejzajímavější okamžik večera

Za asi nejzajímavější zážitek označil Daniel Vávra své setkání a rozhovor s Tomášem Zelenkou: „Byl to velmi silný a emotivní zážitek. Tomáš Zelenka je bohužel upoután na invalidní vozík, přesto dělá asistenta trenéra české reprezentace sledge hokeje. Sledge hokej je paralympijskou verzí ledního hokeje a je určen pro sportovce s postižením dolní části těla. Byla mi svěřena pocta mu pomoci, jelikož divadlo nebylo bezbariérové. Mě tento charismatický muž neskutečně nabil energií."

Nové kontakty

K modelingu se Daniel Vávra dostal relativně pozdě, asi před dvěma lety. To mu bylo sedmadvacet let. Od té doby se již stihl zúčastnit několika reklam na sportovní pomůcky, oblečení či kosmetické přípravky. Za sebou má také focení s prestižním fotografem Robertem Vanem. Ten nafotil se všemi dvanácti finalisty Sympaťáka roku kalendář pro rok 2013, jehož křest proběhl během finálového večera.

„Při soutěži se mi podařilo navázat nové kontakty. Snad to nezakřiknu. Rýsuje se mi spolupráce na dalších modelingových a reklamních zakázkách a možná i filmová zkušenost. Ale je ještě docela brzo odhadnout, jak to nakonec dopadne," řekl Daniel Vávra.

„A co budu dělat teď po soutěži? Můj život bude pokračovat dál. Budu chodit do práce v rodinné firmě na zabezpečovací systémy. Určitě budu dál pracovat i na sobě, sportovat a zlepšovat si fyzičku ve fitness centru. Prostě život jde dál," podotkl Daniel Vávra.

Anna Dohnalová