Pletení a háčkování oblečků pro stromy má oživit atmosféru sterilních a chladných veřejných míst. Kolem tohoto nápadu se zformovala ženská umělecká subkultura, která se inspirovala fenoménem graffiti. Dnes už je pletení a háčkování pro stromy známé po celém světě. Někde je vnímáno jako hnutí, které přispívá k feminizaci veřejného prostoru.

Malování kosočtverců po zdech je výhradně mužská záliba. Také streetartové graffiti tvoří v drtivé většině mužští sprejeři.

Kosočtverec na stromě u krnovského parkoviště vytvořil streetartový umělec reflexní pártypěnou, která v noci hezky svítí a navíc ji lze snadno odstranit z každého povrchu
Vandalská p**a? Krnovský výtvarník symboliku kosočtverce přenesl na kůru stromu

Ženy našly originální odpověď. Říká se jí yarn bombing (bombardování přízí), guerilla knitting nebo pirátské pletení. Místo sprejerského mužského stříkání barvou dámy svá pouliční díla něžně a trpělivě pletou a háčkují.

Pro všechny stromy před autobusovou zastávkou v Třeměšné zcela anonymně upletly slušivé návleky na kmen.

Fanoušci vláčků postavili na nádraží v Třemešné Sičovu drobnou železnici hned vedle úzkokolejky Osoblažky.
VIDEO: Třemešná ve Slezsku se zařadila mezi evropské rarity

„Objevilo se to tady už před několika lety, ale pořád ty oblečky pro stromy vypadají dobře. Moc nás to pobavilo a potěšilo. Ten neznámý autor nebo spíš skupina si s tím museli dát práci, než oblékli tolik stromů,“ ocenil nápad starosta Třemešné Rostislav Kocián.

Tato fasicnující díla z příze mohou na ulicích přetrvat roky. Jsou považovány za nestálé a na rozdíl od jiných forem graffiti je lze v případě potřeby snadno odstranit, takže tento dámský streetartový koníček společnost nevnímá jako vandalismus.

Kůlničku na nádraží v Třemešné krášlí profesionální dílo socialistického realismu se srpem, kladivem, praporem a puškou.
Kuriozity z Třemešné: Angažované umění, přelepená rudá hvězda, zmizelé Sgrafito