Na odběry krve chodí Poljanský pravidelně od roku 1999, od té doby má na svém kontě přes čtyřicet dva odběrů krve a dvacet čtyři odběrů plasmy. Za to si také vysloužil zlatou plaketu Jana Jánského. „Největší odměnou za dárcovství krve je vědomí že jsem někomu zachránil život, popřípadě mu ho ulehčil. Ne každý má to štěstí mu aby zdrví sloužilo jako nám dárcům,“ řekl Pavel Poljanský, který má poměrně vzácnou krevní skupinu AB mínus.

„Právě tato medaile je pro mne tou nejcennější jako jsem doposud získal,“ prozradil Poljanský. Plaketu si převzal z rukou senátora a primátora města Přerova Jiřího Lajtocha v obřadní síni přerovského zámku. V Přerově totiž daroval před jedenácti lety krev poprvé.

Nyní Pavel Poljanský studuje v Praze, má za sebou první maličkou roli ve filmu Zdeňka Trošky, ovšem slíbenou má už další.Plavec Pavel Poljanský stál u zrodu Bruntálského krystalku, ukázky otužileckého plavání, která se koná každoročně o Vánocích na Kobylím rybníce v Bruntále. A ačkoliv je nyní v Praze, do Bruntálu a zejména do Karlovic stále jezdí a s letošní zimní koupelí v bruntálském rybníce opět počítá.