Stalo se v Husově ulici, kdy 37letý muž z Olomoucka při průjezdu křižovatkou s ulicí Pivovarská vyjel vpravo mimo vozovku a narazil do stromu. Po dopravní nehodě shora uvedený muž z místa od nezajištěného automobilu utekl, přičemž k jeho zranění ani ke zranění žádné jiné osoby nedošlo.

Záležitost oznámili na bezplatnou linku tísňového volání 158 náhodní svědci a přivolali tak službu konající autohlídku Dopravního inspektorátu v Bruntále. Při provádění prvotních procesních úkonů se na místo kolizní situace v dopravě dostavil i shora uvedený muž, který se k řízení vozu plně doznal a policistům uvedl, že po nehodě byl v šoku a proto opustil dané místo.

Ilustrační foto.
V Rýmařově se srazil motocyklista s dodávkou. Zasahoval i záchranářský vrtulník

„Následné odborné měření dechovými zkouškami prokázalo, že tento muž je v podnapilém stavu, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami bezmála 1,9 promile alkoholu v dechu. Vzhledem k tomu, že 37letý muž neustále tvrdil, že alkoholické nápoje požil až po své jízdě a po řízení automobilu, byl zakročujícími policisty vyzván k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve), s čímž souhlasil a tomuto se podrobil,“ uvedl policejní komisař René Černohorský.

Celá záležitost je tak v intenzivním prošetřování a v prověřování ze strany bruntálských dopravních policistů a také i kriminalistů, zda nebyla naplněna skutková podstata přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.