V tamní poušti se účastní mezi 30. říjnem a 13. listopadem ElChott rallye. CDT vyslal do Tunisu ostrý kamion Tatra, který by měl na Rallye Dakar 2011 pilotovat Martin Kolomý ze Starého Města u Bruntálu.

Soutěžní Tatru, která po návratu z Dakaru 2010 prošla výraznou přestavbou, testuje v Tunisu posádka ve složení Marek Spáčil, David Vršecký a Emil Baumgartner. Marek Spáčil je šéfem CDT a zároveň jeho prvním pilotem. Terén na Sahaře je podobný jihoamerickým pouštím, na nichž se od 1. ledna 2011 Rallye Dakar pojede.

CDT nepojede ElChott rallye na vítězství. „Z našeho pohledu se jedná především o testování,“ řekl Marek Spáčil a pokračoval: „Do Tunisu bychom jeli tak jako tak, protože potřebujeme otestovat chování vozu při vyšších teplotách. Účast na ElChott představuje spojení užitečného s příjemným.“

Pro Davida Vršeckého je start v Tunisu závodní premiérou v cross country rallye. „ElChott představuje skvělou příležitost, jak na vlastní kůži poznat to, co nás čeká na Dakaru,“ uvedl dvojnásobný mistr Evropy v závodech tahačů a pětinásobný světový rychlostní rekordman David Vršecký.

Během testování v Senici poznal, jak se Tatra chová a co dokáže, na závod v Africe se moc těšil. Z Bruntálu odjela Tatra po vlastní ose bez problémů do italského Janova. Do Tunisu přepravil všechny účastníky rallye trajekt.