Pilot soutěžní tatry a jeho navigátor, tedy kamionisté bruntálského Czech Dakar Teamu (CDT) se zranili ve třetí etapě jihoamerické Rallye Dakar 2011. Po nich odletěli včera do České republiky i ostatní členové CDT.

CDT předal před odletem domů techniku do doku, aby ji lodě přepravily zpět do Evropy. Po cestě do doku musel tým třikrát měnit gumy na obou závodních tatrách kvůli defektům. Tatry, asistenční kamion i novinářský vůz si tým převezme na přelomu února a března ve francouzském přístavu Le Havre. Před doletem do Evropy tým přijali na ambasádě České republiky. „Hovořilo se o místních tradicích, problémech a především o Dakaru, jeho historii a směřování,“ uvedl šéf CDT Marek Spáčil. CDT si během setkání vyměnil zkušenosti i s ostatními týmy.

Ani tatra Marka Spáčila do cíle rallye nedojela, posádka vypadla ve druhé etapě. Z CDT letos do cíle Rallye Dakar dojel pouze motocyklista Jan Veselý na Yamaze. Za ním dotahovali alespoň asistenční kamion a novinářský Nissan.

Největší problém byl s transportem zraněných kamionistů Martina Kolomého a Jardy Lamače letecky domů. „Martin Kolomý ještě z letadla volal, že ho po cestě na letiště dvakrát upustili na zem, takže si pobyt v Argentině užíval doslova do posledních okamžiků,“ uvedl Marek Spáčil. Poděkoval za pomoc v rallye týmu technikům a mechanikům.

„Další velké poděkování patří naší koordinátorce Libušce Šodkové z Bruntálu, která měla na starost logistickou přípravu na Dakar a koordinaci věcí okolo týmu během rallye,“ vzdal hold Spáčil. Poděkoval také fandům a dalším podporovatelům i sponzorům. S dovětkem, že ani v příštím ročníku Rallye Dakar nebude bruntálský tým chybět.