Plzeňský primátor Martin Baxa spolu se starostou třetího plzeňského městského obvodu Jiřím Strobachem přivítali nejlepší českou kamionovou posádku ve čtvrtek 16. února. Setkání se uskutečnilo ve Štruncových sadech, před fotbalových stadionem stávajícího mistra české fotbalové ligy Viktorie Plzeň.

Plzeňští si mohli popovídat s nejlepším českým kamionistou současnosti Martinem Kolomým a posádkou jeho zelené tatry, kterou letos tvořili bratři René a David Kiliánové. Czech Dakar Team odpovídal ochotně na zvídavé otázky publika, podepisoval se na památku na plakáty a při tom představil závodní speciál Tatra 3K Dakar 4x4. „Ze setkání máme všichni dobrý pocit,“ řekl Martin Kolomý ze Starého Města u Bruntálu.

Do Olomouce!

Dalším zastavením Czech Dakar Teamu při návratu techniky z Jižní Ameriky přes Francii a Plzeň zpět do Bruntálu byla v pátek 24. února Olomouc. Kdo o setkání dopředu nevěděl, asi se velmi divil, když historické Horní náměstí najednou obsadily zelené automobily Czech Dakar Teamu, které se před dvěma týdny vrátily z peruánské Limy.

„Kolemjdoucí měli možnost prohlédnout si závodní Tatru 4x4, asistenční tatru, závodní motocykl Honzy Veselého a novinářský Nissan Patrol,“ uvedl Martin Kolomý. Právě na setkání s Kolomým se těšila většina příchozích, dokonce jim závodník umožnil svezení ve svém závodním speciálu.

Setkání před orlojem na Horním náměstí si užili rovněž mechanici týmu a samozřejmě rodák z Olomouce a majitel Czech Dakar Teamu Marek Spáčil. Všichni ochotně poskytli rozhovor, podepsali se a s fanoušky se také vyfotili. A co si připravili pro své fanoušky v Bruntále?

V sobotu 3. března připravil tým další setkání v Bruntále, ale tentokrát už bude mnohem komornější. Do své bruntálské autodílny pozval kamarády, přátele a známé na pravou domácí zabíjačku. Není divu, jak na sebe Martin Kolomý prozradil na webových stránkách týmu, jeho oblíbeným jídlem je „půl prasete a dvě štrycle chleba“, navíc je jeho strýc ze Starého Města u Bruntálu vyhledávaným řezníkem.