VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cyklostezky na Bruntálsku jsou vhodné pro amatéry i sportovce

Region - Bruntálský region je doslova protkaný sítí cyklostezek, dopravu mezi nimi usnadňují speciální autobusy.

3.6.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK:Adolf Horsinka

Slunečné počasí vylákalo do přírody nejen pěší turisty, ale i cyklisty. Právě jim jsou určeny cyklostezky, jimiž je protkaný celý bruntálský region. Členitý terén Jeseníků nabízí ideální podmínky pro cyklisty amatéry i profíky. V okolí Vrbna pod Pradědem a Zlatých Hor je vybudováno již okolo dvou set cyklistických tras. Jsou vedeny po stávajících silnicích III. třídy, místních a lesních cestách. Stačí si jen vybrat.

Skvěle a podrobně jsou stezky popsány například na internetových stránkách www.jeseniky-vrbensko.cz v rubrice cykloturistika. K dispozici je i velmi podrobná mapa s informačním znamením dostupných služeb a zajímavostí. Každá trasa má své číslo, popis, je zde uvedena její délka v kilometrech a výškový profil. Z něj lze vyčíst, pro který druh kola je určená a jaké stoupání je třeba zdolat. K dispozici je zde čtrnáct stezek, přičemž nejkratší má 7,5 kilometru a vede z Bílého Potoka na místo zvané Pod Orlíkem, jde o stezku s číslem 6067.

„Trasa začíná na Bílém Potoce. Vede vzhůru proti proudu Bílého Potoka k Pásmu Orlíka. Pod Orlíkem je trasa ukočena v místě napojení na trasu číslo 6074. Úsek dlouhá asi kilometr v závěru trasy je veden po úzké stezce v souběhu s pěší turistickou trasou a je nutné ho překonat pěšky,“ informují internetové stránky. Stezka je sice krátká, ale velmi náročná na stoupání. Je tím pádem vhodnější pro trénované cyklisty.

Těm, kteří nemají v oblibě příliš kopcovitý terén, by se mohla líbit přibližně osmnáctikilometrová trasa č. 6070 vedoucí ze Široké Nivy přes Karlovice do Vrbna pod Pradědem. Začíná v Široké Nivě u vlakové zastávky. Vede po zpevněné komunikaci podél řeky. Ideální je pro ty, kteří se chtějí vyhnout silničnímu provozu, vede totiž až do Karlovic po lesních cestách. „V Karlovicích za nádražím vede asi kilometr v souběhu se silnici III. třídy, procházející obcí a opět odbočuje na místní komunikaci kolem kostela do Zadní Vsi. Po přibližně třech kilometrech vstupuje trasa vlevo na polní nezpevněnou cestu. Po ní vede pod lesem, přes zahrádkářskou kolonii až do Vrbna pod Pradědem. Trasa je ukončena na křižovatce v místní části Mnichov,“ uvádějí stránky www.jeseniky-vrbensko.cz.

Do Jeseníků můžete i cyklobusem

Na kole se dá vyjet i na Praděd nebo Červenohorské sedlo, a to po stezce číslo 6075. Startovat lze z Karlovy Studánky nebo přímo z Ovčárny. Zde je i zastávka autobusů pro přepravu kol, takzvaných cyklobusů. Ty jezdí od 31. května do 28. září, a to v květnu, v červnu a v září o víkendech a svátcích, v červenci a v srpnu denně.

Cyklobusy přepravují na pěti trasách, a to Olomouc – Šternberk – Rýmařov - Malá Morávka - Hvězda – Ovčárna, Krnov – Bruntál – Malá Morávka – Karlov – Hvězda – Karlova Studánka – Vrbno pod Pradědem – Zlaté Hory – Rejvíz – Jeseník, Šumperk – Skřítek – Rýmařov –Malá Morávka – Hvězda – Karlova Studánka – Vrbno pod Pradědem – Videlský Kříž – Jeseník, Jeseník – Rejvíz – Glucholazy (Polsko) – Zlaté Hory – Vrbno pod Pradědem – Karlova Studánka – Hvězda – Ovčárna – Malá Morávka – Karlov – Zlaté Hory – Rejvíz – Jeseník. Kyvadlová doprava uzpůsobená pro přepravu bicyklů jezdí v toto období i mezi Ovčárnou a Hvězdou. Jízdní řády je možné najít také na internetových stránkách dopravní společnosti www.connexmorava.cz.

Cyklostezky na Bruntálsku jsou významným prvkem v rozvoji místního turistického ruchu. Města i obce si jejich význam uvědomují. Například město Bruntál od roku 2000 nechalo vybudovat šest nových cykloturistických tras a prodloužit tři již existující. „V roce 2004 město zajistilo úpravu povrchů komunikací, po nichž vedou cyklistické trasy ve městě za celkovou částku téměř tři miliony korun, financována byla tato akce z rozpočtu Ministerstva pro místní rozvoj ČR a z rozpočtu Města Bruntál,“ informoval mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

V současné době je rozpracován záměr s pracovním názvem Střecha Evropy. Půjde o cyklotrasu, která povede páteřně z Hranic na Moravě do Krnova, přičemž Mikroregion Odry řeší přípravu úseku z Hranic do Budišova nad Budišovkou, Mikroregion Slezská Harta pak řeší v rámci studie proveditelnosti trasu Budišov - Krnov a projekčně a realizačně bude řešit úsek z Bílčic, kolem Slezské Harty do Milotic nad Opavou. Mikroregion Krnovsko bude mít na starosti realizaci úseku z Milotic do Krnova.

Zuzana Pršalová

3.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 15 390 Kč

Ošetřovatelé v oblasti pobytové péče Ošetřovatel ve zdravotnickém zařízení. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 15390 kč, mzda max. 23170 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Podmínka: absolvovaný kurz ošetřovatel, nebo sanitář pro lůžková zařízení., Nepřetržitý provoz - 12 hodinové směny.. Pracoviště: Sdružené zdravotnické zařízení krnov, příspěvková organizace - oop dvorce, Nemocniční, č.p. 287, 793 68 Dvorce u Bruntálu. Informace: , .

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 15 000 Kč

Pomocní montážní dělníci Pomocná dělnice montáže a selekce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: místo výkonu práce : Krnov, 5 dnů volna navíc, dotované stravování, penzijní připojištění, Hlásit se na e - mail recepce@sticz.cz, Z : 8.6.2018. Pracoviště: S.t.i. cz s. r. o., Červený dvůr, č.p. 1129, 794 01 Krnov 1. Informace: Pracovník recepce, +420 554 684 011.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 6 700 Kč

Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech Uklízečka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 6700 kč, mzda max. 8000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce : Bruntál, Nádražní 20, Místo vyhrazeno osobám se zdravotním postižením , Odpolední úklid kanceláří., Hlásit se na e - mail : olomouc@jaspa.cz nebo na tel. č. 727 809 399 / Po - Pá vždy od 8.00 do 15.00 hodin /., Z : 6.6.2018. Pracoviště: Jaspa servis - pracoviště bruntál, Nádražní, č.p. 994, 792 01 Bruntál 1. Informace: Továrková, +420 727 809 399.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 000 Kč

Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu Operátor výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 27. Poznámka: místo výkonu práce : Bruntál, Zahradní 44b, Náplň práce spočívá v obsluze lisu, vizuální kontrole výlisků, balení výlisků. , Pro pozici operátor výroby nabízíme NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK ve výši 5 000,- Kč. Dále nabízíme příspěvek na stravování ve výši 55%, prémie ve výši až 25% od prvního měsíce, mimořádné roční prémie, poskytování veškerých příplatků a mzdových zvýhodnění vyplývajících z nepřetržitého pracovního režimu - příplatek za práci odpoledne, o víkendu, ve svátek, v noci a další motivační odměny jako např. za dodržování pořádku na pracovišti, za nízkou absenci apod. , , Hlásit se osobně na ulici Polní 1 v Bruntále nebo na e - mail : hellebrand@linaset.cz, popř. na tel. č. 556 317 444, Z : 28.2.2018 A : 15.5.2018. Pracoviště: Linaset, a.s. - provozovna bruntál, Zahradní, č.p. 1965, 792 01 Bruntál 1. Informace: Zdeněk Hellebrand, +420 556 317 444.


Milovníci traktorů veteránů si dali sraz ve Slezských Rudolticích před zámkem a pak vyrazili na spanilou jízdu do Bohušova.
32

Slezské Versailles oživily traktory a noblesní kultura aristokracie

Stadion Nižnij Novgorod (Nižnij Novgorod, 44 899 diváků). Tato aréna je situována na místě zvaném Strelka, kde se stékají řeky Volha a Oka. Její design je inspirován přírodními živly vodou a větrem. Také tento stánek byl postaven speciálně pro šampionát.
40

Trenérský rekordman či největší karetní hříšníci. Nabízíme fakta o MS v Rusku

Chtěli třešně, místo toho se však ošklivě zranili

Třešně v těchto dnech zrají a stávají se lákadlem pro mlsné jazyky. Sběr tohoto ovoce ovšem může být nebezpečný. V Moravskoslezském kraji si za poslední dobu vyžádal několik zraněných.

Rozšířená realita v žaláři a dobře skrytá marihuana pro Poláky: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 18. června 2018.

OBRAZEM: Dny města Bruntálu připomněly 805. výročí

Město Bruntál má za sebou třídenní oslavy, připomnělo si 805. výročí svého založení. Slavnosti probíhaly na několika místech. Dny města Bruntálu nabídly lidem pestrý program od sportu, soutěží a akcí pro děti, módních přehlídek, jarmarku až po koncerty a další kulturní vystoupení.

Policisté na Albrechticku zatkli cizince. Koupili si dům pro pěstování konopí

VIDEO, FOTOGALERIE/ - Policisté zahájili trestní stíhání trojice cizinců ve věku 25 až 28 let, kteří si na Albrechticku koupili nemovitost a vybavili ji na pěstování konopí. Šlo o marihuanu pro polský trh.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT