Trasa cyklojízdy vedla od Hrušky na Opavské ulici po cyklostezce na Hlavní náměstí, a pak po ulicích Mikulášské a Albrechtické k vlakovému nádraží Krnov. Kolemjdoucí účastníky snadno poznali podle žluté a modré, což jsou barvy Krnova. Po cestě se mohli k peletonu přidávat další zájemci na kolech.

Jízda na kole pro vnuky i dědečky

K cyklojízdě se připojil také Zdeněk Sysala s vnuky Robinem a Matyášem.

„Pro kluky je to zase něco jiného, když se zúčastní takové akce, jsem rád, když nesedí doma. Na kolech jezdíme hodně, kluci jezdí na kole třeba na tréninky tenisu. Jen ať se hýbou," přeje si aktivní dědeček Zdeněk Sysala. „Je to dobré, jen jsem čekal, že tu bude víc lidí," doplnil Matyáš.

Zažít město jinak

Cyklojízda byla také upoutávkou na sousedské slavnosti Zažít město jinak. Jednou z organizátorek této akce je Marie Tkadlecová.

„Chci, aby se lidi měli rádi, aby se bavili a bylo veselo. Sousedskými slavnostmi žijeme už pár týdnů, organizačně je to náročné, ale naštěstí nám pomáhají různí dobří lidé, dnes třeba máme balónky díky tomu, že nám je jedna firma zdarma naplnila heliem," pochvaluje si Marie Tkadlecová, která se cyklojízdy zúčastnila spolu se svými kolegyněmi z ženského pěveckého sboru Legato.

Sousedská slavnost Zažít Krnov jinak se koná u příležitosti Evropského týdne mobility, který vyhlašuje Evropská komise. Kampaň propaguje chůzi, cyklistickou dopravu a zklidňování provozu ve městech.

Návštěvníci se mohou těšit na bleší trh, burzu, zpěv a tance, hry a soutěže. Mohou si vypít kávu nebo vyzkoušet polévkový bar. O divadelní představení se postará pouliční Červiven a dojde i na výuku country tanců.

„Posezení bude k dispozici také přímo na vozovce. Uzavření úseku před divadlem má ukázat, že město patří lidem, ne autům. Kde přibývá asfaltu, ubývá lidí a příjemného života v ulicích.Každý se může zapojit vlastními nápady nebo může něco nabídnout na bleším trhu a na burze," uvedl za organizátory Petr Ondruška.

Gabriela Mathiasová