Ani chřipková epidemie nedokázala zastavit tradici oblíbené soutěže, kterou pořádá Střední odborná škola dopravy a cestovního ruchu Krnov. V ní zápolí dívky ze základních škol v několika disciplínách převážně v oblasti cestovního ruchu.

Nejen krása, ale také pohotová improvizace rozhoduje

„Soutěž je samozřejmě o šarmu, ale také o dobrých znalostech, pohotovosti a schopnosti improvizace. Porotci hodnotí, jak je dívky pozvou do svých regionů. Druhou disciplínou je krajový zvyk. Třetí disciplína je pak volná,“ podotkla šarmantní učitelka školy a hlavní organizátorka soutěže Elen Maláčová.

Letošní ročník přibrzdila chřipková epidemie. Původně se totiž do soutěže přihlásilo devět soutěžících. Nakonec finalistek bylo pět, ale přesto byly ze tří okresů a dvou krajů. Historicky poprvé si svoji vítězku vybíralo také publikum, které tvořily stovky žáků z různých škol.

Po první disciplíně bylo celé startovní pole vyrovnané. Šance na získání krásných cen měla Dominika Vršanová z České Vsi, Denisa Kolpičevová z Třemešné, Lucie Grodová z Radkova u Opavy, Monika Hudcová z Jeseníku a Aneta Krkošková z Jindřichova ve Slezsku.

Dívky se podělily o zyvyky svých regionů

Pravděpodobně disciplína krajový zvyk rozhodla o konečném pořadí. V ní dívky improvizovaly anebo předváděly nacvičené scénky, které se vztahují k pověstem daného regionu. Velkou převahu zde získala nejmladší soutěžící, třináctiletá, Lucie Grodová. Pořadím však stále mohla zamíchat volná disciplína. Ta byla opět vyrovnaná a dívky podávaly skvělé výkony.

„Volná disciplína se mi líbila, jelikož se v ní hrálo na hudební nástroj, tančilo i zpívalo. Holky měly skutečnou odvahu. Toto kolo bylo velice vyrovnané,“ podotkl špičkový kulturista a člen poroty Jan Roško z Krnova.

Ve čtvrtém ročníku krnovské Reginy zvítězila Lucie Grodová z Radkova u Opavy. U publika první Aneta Krkošková z Jindřichova skončila celkově na druhém místě. Třetí příčku vybojovala temperamentní Monika Hudcová z Jeseníku.

Divákům se nejvíce líbila Aneta Krkošková. U poroty však celkově zvítězila Lucie Grodová a stala se novou královnou regionů. Druhou příčku obsadila Aneta Krkošková a třetí příčka patřila Monice Hudcové.

„Soutěž měla vysokou úroveň. Jsem ráda, že se všichni skvěle bavili. Dívky si odnesly krásné ceny, jež věnovali štědří sponzoři, za což jim patří díky. Poděkování za podporu patří také městu Krnov. Věřím, že pátý ročník soutěže bude ještě o něco málo lepší. Mým tajným přáním je, aby o soutěži přemýšleli také na základních školách v Krnově. Je zvláštní, když zde chybí domácí zástupkyně a vyhrávají dívky z Opavska, Jesenicka a Osoblažska,“ zakončila Elen Maláčová ze Střední odborné školy dopravy a cestovního ruchu Krnov.

Jaromír Kroutil