Dotace pokryje sedmdesát procent veškerých nákladů na rekonstrukci silnic, dalších 129 milionů korun dodá Moravskoslezský kraj, který je nositelem projektů. „Modernizace uvedených úseků zlepší technický stav vozovek, zvýší plynulost dopravy a bezpečnost na silnicích. V neposlední řadě usnadní dopravu v dotčených obcích a jejich okolí,“ řekl Miroslav Novák, první náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje.

Nejvíc peněz spolyká pět kilometrů silnice z Rýmařova do Ondřejova, především kvůli nutné opravě pěti mostů a zpevnění svahů opěrnými zdmi. Rekonstrukce má dvě etapy, začne na jaře příštího roku, skončí v červenci roku 2013 a bude stát přes 214 milionů korun. Renovace čeká i úseky z Rýmařova do Dolní Moravice a z Rýmařova k hranici Olomouckého kraje. Vylepšení dozná průjezd Karlovicemi, nový povrch získá silnice Brantice - Radim - Krasov.

Od roku 2007 schválila Regionální rada regionu soudržnosti Moravskoslezsko na modernizaci silnic v kraji přes dvě a půl miliardy korun. „Výsledkem je pohodlnější a bezpečnější cestování. Kvalitní silnice jsou taky nutný předpoklad pro rozvoj místního podnikání. Usnadňují přepravu zboží, přibližují ekonomická centra,“ uvedl David Sventek, ředitel Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko.