Autorem je Jan Urban, manažer Regionálního sdružení České unie sportu Bruntál a také předseda bruntálské Slavoj Olympie. Sám dlouhé roky fandí Realu Madrid, jehož zápasy se snaží pravidelně navštěvovat. Před patnácti lety začal provozovat zálibu, která nyní vyústila v zajímavou expozici.

„Cristiano Ronaldo je můj oblíbenec. Odstartovalo to tím, že jsem si koupil knížku Ronaldo – Posedlost dokonalostí. Později jsem si pořídil další knihy a jeho příběh mě zaujal natolik, že jsem se pustil do sbírání výstřižků z novin, časopisů a podobně. Za těch patnáct let jsem toho nashromáždil opravdu hodně. Manželka Růžena, která je malířka, se mě pak zeptala, proč to nevystavím, lidi by to mohlo zajímat. No, a tak jsem se rozhodl to zrealizovat,“ popisoval Jan Urban.

Na výstavě se kromě jejího autora podílelo i oddělení kultury města Bruntál, a to pod patronací FAN-clubu Realu Madrid a La Peňa Madridista de Eslovaquia, což je skupina příznivců slavného madridského klubu ze Slovenska, pod níž se sdružují i čeští fanoušci, mimo jiné také Jan Urban. Právě odsud dorazily některé zajímavé exponáty. Například dres nebo míč podepsaný všemi hráči Realu včetně Cristiana Ronalda.

„Na výstavě se objeví knihy, výstřižky a další věcí. O spolupráci jsme požádali i Ronaldovo muzeum na Madeiře. Komunikace je ovšem obtížná, třeba však něco nakonec dodají,“ posunul se dále Jan Urban, jenž by se jednou se svým idolem rád setkal i naživo:

„Nejblíž jsem k němu byl asi na čtyři nebo pět metrů. Nikdy jsem s ním neměl možnost mluvit osobně, snad se mi té šance někdy dostane. Během léta přestoupil z Realu do Juventusu Turín. Hodlám navštívit zápasy jeho nového klubu.“