Někdejšímu symbolu komunistické moci v bruntálském okrese a dnešnímu Kulturnímu středisku v Bruntále hrozí demolice. Na jeho místě by společnost Lidl chtěla vystavět nový obchodní dům. Od města by ráda koupila okolní pozemky pro výstavbu parkoviště.

Objekt Kulturního střediska je v soukromých rukou. Údajně není v dobrém technickém stavu. Vlastní jej majitel z Ostravy, který se s Lidlem dohodl na prodeji. „Myslíme si, že Kulturní dům není možné udržet, je poplatný době,“ zhodnotil stav objektu Václav Vitek z firmy Immomarket-2, která nyní s městem jedná o prodeji pozemků pro výstavbu supermarketu.

Město Bruntál prozatím vyhlásilo záměr na prodej pozemků, jestli ale v místě bude opravdu stát obchodní dům ještě není jisté, záleží to na řadě věcí. Bruntálští zastupitelé očekávají, že se o zásadní změně v centru města bude mezi lidmi hodně diskutovat, někteří navrhovali vyhlásit k tématu i malé referendum formou ankety. Některým se nelíbí, že v těsném sousedství zámku má vyrůst supermarket. Svůj vliv bude mít i slovo dopravních expertů, jde o místo, kudy prochází hlavní průtah městem. „Musí to být i v souladu s památkovou zónou, rozhodnutí je vázáno na stanovisko památkářů,“ připomenul starosta Petr Rys.

Společnost Immomarket-2 v žádosti o koupi pozemků nabízí městu takové smluvní podmínky, které garantují jejich vrácení v případě, že by projekt výstavby obchodního domu nebyl z nějakého důvodu realizován.

„Chceme použít dřevo, inspirovali jsme se vaším Wellnesscentrem, aby objekt co nejlépe zapadl do lokality,“ popsal plánovaný vzhled nového obchodního domu Václav Vitek. V místě má být parkoviště se 117 místy. Větší část parkoviště má být vyhrazeno pouze pro zákazníky a uzavřeno závorou, k dalším nabídkám pro město patří i to, že zhruba dvacet parkovacích míst bude volně přístupných, aby se zvětšila možnost parkování v centru města.