Na krnovskou střelnici v sobotu zamířili střelci všech generací. Od policistů a strážníků, kteří z profesních důvodů sledují, co je v oboru zbraní nového, přes lovce a sportovní střelce, zvědavé začátečníky, kteří si chtějí vyzkoušet nový zážitek, až po rodiny s dětmi, kterým střelba nabízí zajímavě strávený čas i poučení.

Nejvíc přichází těch, kdo uvažují o koupi zbraně, ale nechtějí se při výběru spoléhat jen na prohlížení obrázků na internetu.

„Základem této akce jsou zkušení instruktoři. Mají kvalifikaci, aby bezpečně zprostředkovali střelecké základy i začátečníkům bez zbrojního průkazu. Naši instruktoři sami střílí velmi často,“ uvedla za organizační tým Hana Tobiášková.

Nejvíc ji těší pochvaly od pokročilých střelců, kteří si už vyzkoušeli různé střelnice, ale nikde jinde se nesetkali s možností porovnat takové množství různých zbraní na jednom místě.

„Nejvíc oceňují možnost porovnat si modely od jednoho výrobce z různých let. Například Glock tu dnes premiérově představil už pátou generaci svých pistolí. Srovnání nejlépe ukáže, jakými inovacemi zbraň prošla. Co je pro jednoho vylepšení, to jiný může vnímat jako změnu k horšímu,“ dodala Hana Tobiášková.

Některému střelci na zbrani třeba vyhovuje tvarování pro prsty, zatímco jiný dává přednost hladké pažbě. Na střelnci se mohli přesvědčit, že zbrojovky myslí také na estetiku a někdy se nebojí ani extravagantní povrchové úpravy.

Například velkou pozornost budila modrá pistole Walther PPS, která plastovými prvky a barevným designem připomíná víc dětskou pistolku na hraní, než klasické zbraně Walther, které se ve filmech proslavily jako nepostradatelný atribut Jamese Bonda.