Zmizely totiž lavičky z vnitřních prostor areálu, které vesměs sloužily jako zóna klidu a odpočinku zdecimovaným a nákupy unaveným mužům. „Nějakou dobu jsme tu nebyli. Když se manželka vydala do obchodů, chtěl jsem si jako jindy sednout na lavičku a koukat na film stažený do mobilu. Jenže ouha, lavičky nikde!“ uvedl pan Tomáš, který Futurum navštívil uplynulou neděli. „Sedávali tu i další muži, kteří na tom byli stejně jako já. Lavičky ale chybí nejen nám. Co mají dělat starší lidé, kteří si chtějí odpočinout?“ nadhodil pan Tomáš.

Prý bezdomovci

K důvodům odstranění laviček se vyjádřila jedna z prodavaček. „Je to kvůli bezdomovcům a dalším lidem, kteří se tu začali v mrazech stahovat. Obsadili lavičky a věřte, že byste tam po nich nechtěli sedět,“ uvedla s tím, že všechno viděla na vlastní oči. Jedinou možností odpočinku je nyní koupit si jídlo a usednout s ním ke stolům v občerstvovacích zónách.

Vyjádření za OC Futurum poskytl ředitel centra Ivo Kolář.         

„Obchodní centrum FUTURUM Ostrava nabízí dvě velké jídelní zóny, kde si zákazníci mohou pohodlně sednout, odpočinout a dát si občerstvení. Dále zde máme restauraci Pasta & Fidli, kavárnu Tchibo a UGO Fresh bar. V brzké době budeme otevírat novou kavárnu Sladké tajemství. Také je možno navštívit multikino CineStar a Saunii, které se postarají o zábavu a odpočinek. Mužský koutek zatím v obchodním centru nemáme a nikde jsme se s ním nesetkali, ale je to zajímavá myšlenka," uvedl Kolář.