Lesní slavnost Lapků z Drakova a Dlouhá noc aneb Rytířské hry pod zříceninou hradu Fürstenwalde v Ludvíkově jsou největšími a zároveň nejúspěšnějšími a nejnavštěvovanějšími akcemi roku Spolku Přátelé Vrbenska.

Členové spolku už mají úspěšnou organizaci obou akcí za sebou, do konce roku uspořádají ještě dvě společenské akce, jednu ve Vrbně pod Pradědem a druhou v Ludvíkově.

„Naše největší akce úspěšně skončily. Poděkování patří všem. Můžeme se nyní zamýšlet nad přípravou posledních akcí," řekl zakladatel a předseda vrbenského spolku Karel Michalus a čtenářům Bruntálského a Krnovského deníku prozradil, že příznivce zajímavých aktivit letos čekají ještě Vánoce na zámečku a silvestrovský výšlap na Fürstenwalde. Obě akce podpořilo grantem Město Vrbno pod Pradědem.

„V září plánujeme společný výšlap na Fürstenwalde, abychom to potom i za sněhu zvládli," sdělil předseda Michalus. Účastníci posledních dvou akcí roku se mají na co těšit. Mimo dobré zábavy pro děti členové spolku chystají nějakou tu sladkost, pro pohodové silvestrovské putování účastníkům nabídnou na povzbuzení a na zahřátí trochu dobré slivovice na cestu.

Hledají vtipný, legrační námět

Členové vrbenského spolku se zavázali vyrobit pět set kusů pamětních pohlednic, jimiž chtějí při svých akcích obšťastňovat příchozí.

Zde je doposud volná parketa pro nový nápad třeba graficky připravit a zajistit nějaký vtipný a typicky „vrbenský" legrační kreslený námět, který musí rozesmát a nesmí urazit. V úvaze je také pohlednice, sestavená z fotografií současných i historických. Mohla by zpodobňovat hrádky a hrady v okolí Vrbna a sousedního Ludvíkova.

„To vše ve stylu 3D s tím, že hrad Fürstenwalde je hradem na pohlednici prioritním," uvedl předseda Michalus. Kresba by měla být barevná. Spolek Přátelé Vrbenska nyní hledá vhodného grafika či malíře, který by dokázal vybrané motivy ztvárnit.

Spolek již má vyrobeno vkusné pamětní razítko na pohlednice.