VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krnov získal dotaci na čistírnu odpadních vod

KRNOV - Město Krnov uspělo s projektem Rekonstrukce čistírny odpadních vod (ČOV) v dotačním programu Moravskoslezského kraje. Jedná se o program kraje na podporu projektů v oblasti životního prostředí a zemědělství.

2.6.2007
SDÍLEJ:

Krnovská čistírna odpadních vod.Foto: DENÍK/Fidel Kuba

Kraj na tento program vyčlenil 35 milionů korun, o které bojovalo celkem 215 projektů. Uspělo ovšem pouze 82. Mezi vyřazenými bylo bohužel pět dalších krnovských projektů na kanalizace, kompostárnu nebo optimalizaci vodního režimu.

Krnov získá dotaci 1,75 milionu korun na přípravu projektu Rekonstrukce ČOV a dalších 457,5 tisíce korun na projekt Sběrné dvory, což u obou pokryje tři čtvrtě nákladů na pořízení projektové dokumentace. Město Krnov se v tomto dotačním programu ucházelo o krajské peníze ještě s dalšími pěti projekty: Krnov - splašková kanalizace Chomýž, Splašková kanalizace Krnov – Ježník (Kabátův kopec) a ulice Petrovická, Zařízení na zpracování biologicky rozložitelných komunálních odpadů a třídění odpadů, Rekreační využití lesů Krnov a Optimalizace vodního režimu Chářovská. S nimi je nyní na seznamu náhradních žadatelů.

„S výsledkem dotačního řízení nejsem právě spokojený, ale dal se předpokládat. Přetlak ze strany měst a obcí, které si uvědomují, že je třeba se důkladně připravit na možnost získání peněz z fondů Evropské unie, je obrovský. Bylo jasné, že kdyby uspěly tři nebo čtyři naše projekty, byl by to ohromný úspěch, uspěly pouze dva, ale i to je dobrý výsledek,“ uvedl místostarosta Bedřich Marek. Protože se Krnov nechtěl spoléhat pouze na krajské dotace, se stejnými projekty se uchází o dotace z fondů Evropského hospodářského společenství a Norska, kde byl vyhlášen podobný dotační program. „Zda s některým z projektů uspějeme, se dozvíme až v létě. S neúspěšnými projekty se pak budeme ucházet o dotace opět v příštím roce,“ dodal místostarosta.

Nyní se město Krnov zaměří na oba úspěšné projekty čističky a sběrných dvorů. Díky krajským dotacím může v obou případech urychlit zpracovávání projektové dokumentace, která bude sloužit jako podklad pro žádosti o další dotace z EU. Na vlastní investiční akci tyto dotace kraje nejsou určeny. Rekonstrukce ČOV má přispět k tomu, aby městská čistička byla schopná udržet kvalitu vypouštěných odpadních vod do toku řeky Opavy a splňovala zákonné normy, které mají vstoupit v platnost v roce 2015.

2.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Betlémské světlo v Krnově.
10

Skauti přivezli Betlémské světlo

Ilustrační foto

Zesnulí v krnovském a bruntálském regionu

OBRAZEM: Vánoce na zámku

Bruntálský zámek ožil vánočním jarmarkem, v sobotu 16. prosince sem zamířili lidé za trhovci, kteří nabízeli řemeslné výrobky, vánoční dekorace a bezpočet nejrůznějších dárků pro radost.

Hygienici kontrolovali vánoční trhy, žádné prohřešky neobjevili

Na prodej občerstvení na vánočních trzích se v posledních týdnech roku 2017 zaměřují při svých kontrolách pracovníci Krajské hygienické stanice v Ostravě (KHS).

Děti narozené v krnovské nemocnici

Vážení čtenáři a rodiče, díky vstřícnosti krnovské nemocnice vám přinášíme pravidelně každý týden na našich stránkách fotografie nejmladších obyvatel regionu.

Radní chtěli začít dřív a jít dřív domů

Schválit půjčku 124 miliony korun u Komerční banky trvalo krnovským zastupitelům minutu a nezazněl jediný dotaz. Zato posunutí začátku jednání je bouřlivé téma.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT