Mezi nejvýznamnější technické památky byla v našem regionu vybrána úzkokolejná dráha Třemešná Osoblaha a Kosárna v Karlovicích.

Na trase úzkokolejné dráhy z Třemešné do Osoblahy, v železniční zastávce Slezské Rudoltice, čekal v nedělním odpoledni zábavný program. Někteří návštěvníci přijeli na místo vláčkem taženým parní lokomotivou ŠKODA 1932, někteří autem, na kole či pěšky.

Klauni, kartáři a muzikanti

Na jindy opuštěném nádražíčku ve Slezských Rudolticích bylo neobvykle živo. Návštěvníci si mohli zkusit zasoutěžit, ochutnat cukrovou vatu, štrůdl či gulášek. Mezi stánky nejvíce zaujalo vystoupení klaunů a muzikantů s prvorepublikovými písněmi.

„Do Slezských Rudoltic jsme přijeli s maminkou a malou dcerou z Krnova. Jsme trochu zklamaní. Doufali jsme, že bude program bohatší. Asi nejlepší byli klauni. A pak pán, který před budovou nádraží předváděl iluze s kartami. Asi za třicet minut jsme vše prošli a přemýšleli jsme, co budeme dělat dál," uvedla jedna z návštěvnic Ivona Krčová. Na nádraží se ještě zdrželi prohlídkou všech vagónků a nakoukli do parní lokomotivy.

„Když už jsme tady, zašli jsme se podívat taky do místního zámku ve Slezských Rudolticích. Ještě jsem tam nikdy nebyla, ale už jsem se dlouho chystala. Chvíli jsme počkali a zúčastnili se prohlídky. Místnosti jsou v dobrém stavu, ale z původního vybavení nic nezbylo. Je dobře, že se snaží zámek oživit výstavami fotografií a výtvarných prací," pochválila Krčová prohlídku zámku.

Nápad navštívit zámek měla velká část návštěvníků, kteří se přijeli podívat na vlakové nádraží. A tak měli průvodci zámku plné ruce práce s prováděním hostů a výkladem zajímavé historie zámku a okolí.

Příště na Kosárně

Další akce Fajného léta proběhne v neděli 2. září v objektu Kosárny v Karlovicích. Zde se představí kováři s ukázkami na technicky i historicky rozdílných zařízeních. Odvážlivci mohou zkusit sekání trávy kosou, hod podkovou nebo snopkování slámy. Zruční umělci ukáží, jak se vyrábí svíčky, keramika a jak pracují umělečtí řezbáři. Vše za zvuků lidových písní a s možností ochutnávky regionálních specialit.

Anna Dohnalová