„Cirkus Humberto zavítal do Bruntálu po dlouhých dvaceti letech s novým mezinárodním programem pod názvem Historický Fenomén. V současné době Humberto zaměstnává kolem třiceti pěti lidí a kromě českých umělců může obecenstvo vidět i klauna z Polska, či drezuru tří afrických slonů pod vedením Rolanda Spindlera ze slavné německé cirkusové rodiny," řekl syn ředitele cirkusu Hynek Navrátil mladší.

On sám má na starosti drezuru lvů, zeber a poníků, vystupuje jako ekvilibrista a spolu se svým otcem, panem Hynkem Navrátilem, jej publikum může vidět při vystoupení hnědých medvědů.

V novém programu cirkusu má premiéru i mladá hadí žena Amra Dungu z Mongolska, která ohýbá své tělo v neuvěřitelných směrech. Představí se mladé duo z Ruska Natalya & Filip, které předvádí vystoupení s rychlým převlékáním.

Diváci uvidí tango tanec Hula Hoop v podání mladé Ukrajinky Inky Klachevske, či vzdušnou akrobatku Otiliu v kruhové hrazdě s choreografií na Diamonds forever z Maďarska. Také akrobata, který si připravil vystoupení na motivy knihy Zvoník u Matky Boží, vysoko pod cirkusovou střechou na vertikálních popruzích se představí Ludwig z České republiky.

A nebudou chybět ani veselé kousky klaunů. Dle slov Hynka Navrátila ml. je to právě klaun, který tvoří polovinu úspěchu celého programu, který se obměňuje jednou za dva roky. V programu účinkují umělci z Ruska, Německa, Polska, Ukrajiny, Mongolska, Maďarska a samozřejmě i z České republiky.

V dvouhodinovém programu se představí ojedinělá drezura tří afrických slonů. Cirkus Humberto je jediný, který je má v České republice v programu. Dále návštěvníci uvidí africké zebry, asijské lamy, koně, medvědy, velbloudy, somálské lvy, dromedáry a mnoho dalších zvířat.

Vystoupení se uskuteční od středy 8. do neděle 12. června u zimního stadionu. Cirkusový stan je o průměru 32 metrů a vejde se do něj až 1 200 lidí.

Po celou dobu hostování cirkusu v Bruntále mohou lidé také navštívit a prohlédnout si zvěřinec, který je otevřen každý den od 9 hodin. Více informací se zájemci dozví na www.cirkushumberto.com nebo na oficiálních facebookových stránkách Cirkusu Humberto.