Zákaz návštěv se vztahuje také na lůžka následné péče ve Městě Albrechticích a ve Dvorcích.

„Bedlivě jsme sledovali epidemiologickou situaci, která se před několika týdny začala zhoršovat v okolních regionech. V současné době i v našem okrese rapidně narůstá počet pacientů s respiračními onemocněními a také pacientů s chřipkou. Vedení nemocnice se po dohodě s Krajskou hygienickou stanicí rozhodlo návštěvy v nemocnici i jejích detašovaných pracovištích plošně zakázat. Zákaz platí od této soboty 10. února a o jeho zrušení budeme veřejnost informovat,“ uvedla náměstkyně pro léčebnou péči SZZ Krnov Marie Žaloudíková.

S kašlem, který trvá déle, než měsíc raději vyrazte k lékaři.
Trápí vás kašel, i když nejste nachlazení? Tady je 8 nejčastějších důvodů

Existují výjimky, ale musí mít respirátor

Nemocnice upozorňuje, že zákaz návštěv je striktní, ale zároveň přesně vymezila, kdo se na lůžková oddělení dostane.

„V nemocnici může být doprovod dětí a doprovod na porodnickém oddělení. Povolena je přítomnost otce či doprovodu u porodu. Návštěvy v omezeném počtu - nejbližší příbuzní - smí za hospitalizovanými dětmi a pacienty s omezenou svéprávností. Poslední výjimku tvoří návštěvy pacientů, kteří jsou ve vážném zdravotním stavu. I u těchto výjimek platí povinnost návštěvy mít po celou dobu kryta ústa i nos respirátorem. Návštěva nebude povolena osobám s projevy akutního respiračního onemocnění,“ dodala náměstkyně Marie Žaloudíková.

Konvička na proplachování nosu pomáhá vyhnout se rýmě. V jednom případě však může být nebezpečná.
Tato pomůcka vás zbaví rýmy i ucpaných dutin, může ale i poškodit mozek

Nemocnice žádá všechny pacienty, kteří mají akutní respirační onemocnění a čeká je plánovaná kontrola či vyšetření, aby si se zdravotníky domluvili náhradní termín a do nemocnice nevstupovali. Dojde tak ke snížení rizika přenosu na další pacienty, případně zdravotníky.