Zbavit se elektroodpadu mohou obyvatelé našeho okresu nejen ve sběrných dvorech, ale i speciálních červených kontejnerech.

„O kontejnery je zájem jak ze strany obcí, tak i ze strany obyvatel. Co se týká výtěžnosti, předpokládáme, že bude postupně narůstat s tím, jak bude růst povědomí lidí o těchto nových sběrných nádobách,“ řekla Hana Ansorgová ze společnosti Asekol.

Šest kontejnerů rozmístil Asekol po Krnově, dva stojí ve Vrbně pod Pradědem a v Rýmařově, jeden je v Bruntále. V rámci kolektivního systému Asekol, bez ohledu na typ sběrného místa, tvoří největší hmotnostní podíl na sběru televize a počítačové monitory, téměř osmdesát procent. Nejčastěji odpad lidé odevzdávají do sběrných dvorů mimo zmíněné obce i v Jindřichově, Dvorcích, Starém Městě, Břidličné, Městě Albrechticích a Horním Benešově.

„Celkem lidé ve jmenovaných obcích odevzdali více než sto tun vysloužilých elektrospotřebičů. Zejména u Jindřichova, Vrbna a Dvorců se jedná o nadprůměrný výsledek,“ uvedla Ansorgová.

Do červených kontejnerů patří drobné elektrospotřebiče a baterie a monočlánky. Staré spotřebiče obsahují nebezpečné látky, které při vyhození na černou skládku představují ekologické riziko pro bezprostřední okolí i celý potravní řetězec.