Už tuto sobotu 26. 6. připravili organizátoři akci zaměřenou především na amatérské sportovce. Chomýžské sportovní hry jsou vlastně rekapitulací, kolik je zde nejrůznějších hřišť. O týden později se mohou těšit fanoušci fotbalu a snad také oblíbené Benátské (hudebního festivalu).

Bruntálští vodní záchranáři před letní sezonou spouštěli na hladinu Slezské Harty dvě mola, jedno vlastní a druhé pro elektroloď Harta.
FOTO: Takto se vodní záchranáři na Slezské Hartě připravovali na letní sezonu

„Jedna z velmi populárních akcí, která se kdy v Chomýži konala, byly Slezské hry. My bychom opět rádi na tuto tradici navázali. V rámci našeho areálu máme dnes k dispozici několik sportovišť, která chceme naplno využít. Hrát se bude fotbal, volejbal, nohejbal, tenis, petanque a ruské kuželky,“ říká předseda místního Sokola Radim Rudzinski.

„Hned o týden později 3. 7. máme připravenou libůstku pro fanoušky fotbalu. Dopoledne je připraven velmi zajímavý fotbalový putovní turnaj mužů, kterého se zúčastní naši borci, dále mužstva Krnova, Brantic a Úvalna. Po jeho ukončení je v plánu tradiční a oblíbená Benátská. Doufáme jen, že nám ji nezhatí covidová opatření. Všechny kdo mají rádi sport, pohodu, dobré jídlo a zábavu tímto srdečně zveme,“ dodává Radim Rudzinski s tím, že Chomýžské sportovní hry se konají s podporou města Krnova.