Sakury sázeli do země okolo chodníku minulou středu. Sakurovou alej mohou pojmenovat sami obyvatelé obce, návrhy stačí doručit obci do 7. dubna. „Pěkně jsme to tu vysázeli," řekl při sázení pracovník obce Tomáš Procházka.

Až alej rozkvete, bude na co koukat. „Mně se alej líbí už teď. Je velice dobře, že se naší obci podařilo postavit chodník jako spojení s Bruntálem. A lépe se nám po chodníku bude chodit okolo aleje sakur," vyjádřila se obyvatelka obce Leona Ivánková.

S tím souhlasila i sousedka Jana Šulcová: „Těším se, až sakury poprvé vykvetou."

A právě proto obec sakury vysadila: aby prostor mezi obcí a sousedním městem zkrášlila.

Je jen škoda, že chodník ze Starého Města končí u katastru města Bruntálu. Město Bruntál však v současné době musí budovat jiný, strategicky důležitější chodník. Proto se spojnicí se Starým Městem nepočítá momentálně ani v rozpočtu města, ani ve svých investičních záměrech.

„Pro nás je, pokud jde o chodníky, v nejbližší době absolutně prvořadé vybudování chodníku a cyklostezky k průmyslovému areálu v Zahradní ulici. Chodník zde citelně chybí stovkám bruntálských občanů, kteří mají v tomto areálu práci," vyjádřil se mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

Staroměstský starosta Antonín Směšný si přesto dokončení chodníku přeje. „A nejen to, bylo by podle mě dobré, kdyby byly totožné nejen stavební plány Starého Města a Bruntálu, ale aby do budoucna došlo třeba i ke sloučení obou sídel," konstatoval starosta Antonín Směšný.