Když se vydá zaměstnanec do některé z firem bruntálské průmyslové zóny, nikdy si nemůže být zcela jist, že do práce dojde bez zdravotní úhony. Silnice je frekventovaná osobní i nákladní dopravou, jezdí po ní cyklisté, do toho chodí pěší.

„Pro chodce i cyklisty se cesta do zaměstnání či zpět stává mnohdy nebezpečnou, a to především za zhoršené viditelnosti," potvrdil mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

Právě s ohledem na bezpečnost se rozhodla místní radnice vybudovat k průmyslové zóně novou obousměrnou asfaltku o šířce dvou metrů. Povede od Skrbovické ulice za areálem správy silnic, garážemi v lokalitě Zahradní souběžně s vozovkou pro automobily a napojí se u parkoviště firmy OSRAM.

Silnice tedy nebude rozšířená, ale zcela nová, oddělená. Zůstat by mělo téměř celé stromořadí, lemující stávající silnici, až na pět stromů.

Nová kilometrová komunikace má sloužit jako chodník a cyklostezka s možností napojení na stezky v lesích nad Skrbovicemi a Obornou, i jako in-line dráha pro vyznavače kolečkových bruslí nebo lyží. „Chodník k průmyslové zóně se stále více jeví jako naprosto nezbytný a čím dříve jeho stavba začne, tím lépe. Mělo by se tak stát určitě v letošním roce," řekl bruntálský starosta Petr Rys.

Město ještě bude usilovat pro výstavbu o získání dotace.