Hlídka městské policie si například v Krnově všimla, že ze střechy jednoho z domů na Opavské ulici padají na chodník rampouchy. Přivolala hasiče, aby nebezpečné kusy ledu odstranili.

Samotní strážníci v době, kdy probíhalo shazování rampouchů, usměrňovali na Opavské ulici dopravu a pohyb chodců.

Stejný zákrok si krnovští strážníci a hasiči zopakovali také na Hlavním náměstí, kde jim ale situaci značně komplikovalo zaparkované auto. Naštěstí se strážníkům podařilo kontaktovat majitele, aby si vůz přeparkoval.

Problémy nastávají také tam, kde mrazy narušily vodovodní systém. Při běžné kontrole v ulici Zátiší si hlídka městské policie v pondělí 20. února o půl třetí ráno všimla, jak u jednoho domu z venkovního vodovodního kohoutku teče voda proudem. Protože se nemohli na nikoho v domě dozvonit, pokoušeli se strážníci vodu zastavit vlastními silami.

Ale kohoutek byl zřejmě poškozený mrazy, pokus o zastavení vody byl neúspěšný. Z obavy, aby kohoutek násilím nepoškodili ještě víc, rozhodli se strážníci pátrat po majiteli domu. Zjistili ale, že majitel domu už je po smrti a v současnosti je objekt neobývaný. Proto kontaktovali aspoň dceru zesnulého majitele, aby ji o situaci informovali.