Akce probíhá pod patronátem profesionálního silničního cyklisty Leopolda Königa. Počtvrté tak účastníci pochodu budou moci podpořit sociálně terapeutické dílny pro lidi s mentálním nebo kombinovaným postižením Sagapo Bruntál.

Celý výtěžek z této akce totiž putuje na podporu právě těchto dílen. Startovné činí devadesát korun.

„Zaregistrovat se může opravdu každý. Akce není věkově omezená, zúčastnit se jí mohou rodiče s dětmi i senioři. Připraveny jsou tři trasy, z nichž každá je odlišná svoji náročností a délkou. První, Pohádková trasa, v délce šesti kilometrů je určena převážně dětem, které se na několika stanovištích zabaví při plnění zajímavých úkolů. Pohodový nordic walking je druhou trasou v délce jedenácti kilometrů a nabízí lehce náročnější terén. Třetí a zároveň nejdelší trasa nabízí pochod v délce patnácti kilometrů na Žárový vrch,“ uvedl Martin Holouš, marketingový specialista Horských lázní Karlova Studánka.

Účastníci pochodu se mohou registrovat od 8 do 9.30 hodin před budovou Ředitelství Horských lázní, pak proběhne slavnostní start. Na místě také proběhne pro zájemce instruktáž chůze nordic walking, kdo nemá, může si zde hole zapůjčit. Pochod končí v 16.30 hodin.

V Hudební hale je na 16 hodin připravena besedu s patronem akce cyklistou Leopoldem Königem. O hodinu později zde na slavnostním ukončení pochodu převezme ředitel Sagapo Bruntál Petr Konečný šek s částkou, jakou charitativní akce vynesla.

Doprovodný program pokračuje bohatou tombolou, do které věnovali věcné ceny sponzoři, losují se startovní čísla. V 19 hodin následuje společenský večer s živou hudbou.