Vladimír Kořínek z Krnova našel nový domov na Srí Lance. Podniká tam v oblasti turistického ruchu. Vybudoval na Srí Lance přímořský turistický komplex Ladja Beach Resort, který je zaměřený na českou klientelu. Když sleduje jak česká média informují o chaosu, ekonomické krizi, nouzovém stavu, protivládních protestech nebo útěku prezidenta Srí Lanky, rozhodl se uspořádat v České republice přednáškové turné a prezentovat svou osobní zkušenost.

Policisté zasahují proti převaděči nedaleko přechodu Brumov-Bylnice.
VIDEO: Hraniční kontroly odhalily migranty. Převaděče zastavily výstřely

„O Srí Lance se v poslední době toho hodně napsalo v souvislosti s tamější ekonomickou krizí. Většina článků byla silně zkreslená, podobně jako před nedávnem v případě hořící lodi. Kdo by měl zájem, mohu vám poskytnout informace o reálném stavu věcí. Mám na toto téma několik přednášek po celé ČR,“ uvedl Vladimír Kořínek s tím, že v jeho rodném Krnově se přednáška uskuteční 29. 9. 2022 v 18.30 hodin ve Středisku volného času, neboli v přízemí Střeleckého domu.

Přednáška o současné situaci na Srí Lance bude zaměřena na možnosti cestování a představí novou knihu Vladimíra Kořínka „Střípky ze Srí Lanky“.

Vladimír Kořínek v pátek 1. října v 18.30 hodin pořádá v Krnově přednášku s názvem Srí lanky, perla indického oceánu.
Krnovan na Srí Lance. Vybudoval turistický resort, zve tam na smažák i na slony

„Vzhledem k pokračující krizi v zemi Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje českým občanům při cestách na Srí Lanku dbát zvýšené opatrnosti. Situace na Srí Lance je v důsledku ekonomické a politické krize nestabilní. V některých oblastech se nedostává základních komodit, léků a pohonných hmot. Dochází rovněž k častým výpadkům elektřiny. Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje českým občanům, kteří se na Srí Lance již nachází, zcela se vyhýbat případným demonstracím a respektovat pokyny místních orgánů,“ zveřejnilo Ministerstvo zahraničí 23. září své doporučení turistům - více se dočtete na stránkách ministerstva zde.