Zástupce ředitele rýmařovské školy Marek Bocián řekl, že když se na jednu stranu rovnice dají pojmy zdraví, netradiční vyučování a jistota práce a na druhou stranu studijní obor Pracovník v lázeňských službách a ve službách wellness vycházející z rámcového vzdělávacího programu Masér sportovní a rekondiční, mohou si být žáci základních škol při výběru budoucího povolání jisti, že tuto rovnici spočítali správně.

„Tento nový studijní obor s maturitou otevírá letos Soukromá střední odborná škola Prima již druhým rokem jako jediný tohoto druhu v republice,“ zdůraznil Marek Bocián. Výuka praxe probíhá nejen v odborných učebnách a masérně ve škole, studenti se prakticky vzdělávají rovněž v nedalekých v lázních Karlova Studánka. O uplatnění se bát budoucí absolventi nemusí, uplatnění mohou najít ve fitness a wellness centrech, sportovních klubech, lázeňských zařízeních, ale také v sociálních a dalších službách.

Na tuto kartu vsadila mezi jinými studentka Veronika Wišinská z Kokor u Přerova, která se po pouhých třech měsících studia na rýmařovské škole umístila na druhém místě soutěže Miss Regina 2011. V prostorách brněnského výstaviště propagovala nejen Primu, ale i Rýmařov a zajímavosti z jeho nejbližšího okolí.

„Studium mě baví, pokud by tomu tak nebylo, určitě bych přemýšlela od odchodu někam jinam. Učí nás zde i jazyky, v kombinaci s mým oborem to pokládám za vynikající. I miss byla dobrou životní zkušeností,“ zhodnotila začátek studia na střední škole Wišinská.

Velkou změnou na odborné škole Prima prošel také školní vzdělávací program Cestovní ruch, do nějž pro letošní školní rok zařadili jako novinku specializaci Outdoor. „Je určena žákům, kteří mají rádi pobyt v přírodě, který je okořeněný lehkou dávkou adrenalinu,“ uvedl zástupce Bocián. Studium je koncipováno modulově, což znamená, že žáci projdou modulem, kurzem, který je vždy tématicky zaměřen například na zážitkové aktivity.

Studenty Outdoor čeká camping, táboření, sněhové, vodní, lanové i jiné adrenalinové aktivity. „Všechny tyto moduly jsou pojaty netradičně například formou teambuildingu, který je také jedním z modulů,“ doplnil Bocián. Teambuilding je pojmem z angličtiny, který v překladu znamená budování týmu, což i přesně odpovídá smyslu modulu.