Na některé cesty se skutečně vydají, jiné absolvují jen prostřednictvím vyprávění a fotografií jiných cestovatelů. V nabídce Klubu Za starý Bruntál (KZSB) nechybí ani procházka po bruntálských památkách.

Nejbližší akcí Klubu je turistický výlet nazvaný Údolím dvou Kobylích potoků. Uskuteční se v sobotu 25. září, sraz účastníků je v 7 hodin na vlakovém nádraží v Bruntále. Odtud odjedou vlakem do Krásných Louček a vyrazí na trasu dlouhou asi patnáct kilometrů z Louček přes Hošťálkovy, Vraclávek, Staré Purkartice do Karlovic. Jejich cestu lemují dva potoky, které se oba jmenují Kobylí.

K tradičním podzimním akcím KZSB patří autobusový zájezd na vinobraní. Po slováckých vinohradech se klub vydá v sobotu 9. října, zájemci se mohou hlásit u Ivany Jandové na telefonu: 732 132 746. Prohlídka bruntálských kostelů a dalších církevních památek s odborným komentářem památkářky Ľubici Mezerové proběhne v sobotu 16. října. Sraz zájemců je v 9 hodin před vchodem do farního kostela na náměstí J. Žižky.

V listopadu přijde na řadu výlet do Patagonie a Ohňové země. Cestopisné vyprávění Karla Krajsy o jeho cestě na jih jihoamerického kontinentu doplněné spoustou fotografií je naplánováno na čtvrtek 11. listopadu od 18 hodin v učebně Gymnázia Bruntál.