Zátor na Krnovsku patří mezi rychle se rozvíjející obce, ale přesto i zde jsou v některých částech stále zničené nebo nezpevněné komunikace. Obec dokázala i se svým malým rozpočtem ušetřit potřebné finanční prostředky a ty ještě letos investuje do zahájení rekonstrukcí.

„Zátor se pro mnohé stává atraktivní lokalitou, v obci se neustále zvyšuje počet obyvatel, takže se snažíme zajistit vybavenost odpovídající zvyšující se životní úrovni. K tomu patří i kvalitní dopravní infrastruktura. Komunikace Za pekárnou byla dlouho v žalostném stavu. Zastupitelstvo schválilo, že ještě v letošním roce začne její rekonstrukce,“ řekla Salome Sýkorová, starostka obce.

Vyštěrkovaný a hliněný povrch komunikace vystřídá již letos asfalt. Letošní etapa budování komunikace se rozjede v místech, kde jsou již položeny veškeré inženýrské sítě včetně kanalizace na dešťovou vodu. Bude stát okolo dvou miliónů korun. „Náš rozpočet je bohužel limitován a právě z toho důvodu budou letos vybudovány jen dvě třetiny silnice. Zbylou část dokončíme na jaře příštího roku,“ uvedla Salome Sýkorová.

Díky novému povrchu komunikace bude také daleko jednodušší zimní údržba této lokality. Obyvatelé této části Zátora si záměr pochvalují. „Konečně nám tady vybudují slušnou cestu. Za deště se tady tím blátem nedalo chodit,“ podotkla jedna z místních žen.