Obě tyto trofeje převzal v pražském Rudolfinu krnovský rodák Adam Martinec. Upozornil na svůj talent jako režisér studentského filmu Anatomie českého odpoledne.

Při přebírání cen Adam Martinec upřímně prozradil, co se mu v této mimořádné slavnostní chvíli v přímém přenosu před kamerami honí hlavou: „Hlavně nezakopnout, a neříct nějakou pitomost.“ Adam Martinec představil televizním divákům kolegu producenta Matěje Paclíka, poděkoval štábu, pražské filmové škole FAMU i Státnímu fondu kinematografie. Na závěr trochu tajemně prozradil, že už připravuje svůj první celovečerní snímek.

Určitě se máme na co těšit, protože oba studentské krátké filmy Adama Martince Anatomie českého odpoledne (2020) i Cukr a sůl (2018) posbíraly řadu prestižních ocenění i nominací.

Nejvíc Českých lvů, celkem šest, jich získalo sudetské téma Krajina ve stínu od Bohdana Slámy. Snímkem roku se však stal Šarlatán od Agnieszky Hollandové, který celkem posbíral pět ocenění. Herci roku jsou Magdaléna Borová a Ivan Trojan.