K těm jedinečným okamžikům, kdy můžeme prožít společné setkání v předvánočním čase, patří i mimořádná akce Česko zpívá koledy. Ve stejný čas se sejdou lidé v celé republice, a dokonce i v zahraničí a zazpívají si pět stejných koled a jednu vánoční píseň na závěr.

Akce Česko zpívá koledy se v Bruntále stala součástí tradičního městského jarmarku. Ve středu 14. prosince od 18 hodin na pódium vystoupí děti ze Základní školy Petrin, k jejich zpěvu se může přidat celé náměstí.

Role předzpěváků budou mít děti v tentýž okamžik i na dalších místech, například před školou v Městě Albrechticích nebo v Zátoru. Přijďte také ve středu v 18 hodin na vybraná místa, přidejte se k dětem, přátelům a sousedům. Pojďte si společně zazpívat a užít si hřejivou adventní atmosféru pospolitosti, těšení se a očekávání.

Kam na koledy?

>> Vysoká-Bartulovice, před Společenským domem
>> ZŠ Město Albrechtice
>> obec Petrovice, Hostinec na Rozcestí
>> Světlá Hora, před kulturním domem
>> Janov, budova MěÚ
>> na nádvoří Základní školy v Zátoru
>> náměstí Míru, Rýmařov
>> Vrbno pod Pradědem, u stomečku
>> Ludvíkov, u obecního úřadu
>> na náměstí Míru v Bruntále

V Bruntále zazpívá Soubor Petrin. Vznikl přirozeným spojením kroužků, které na bruntálské Základní škole Petrin fungují již roky. Je to sbor Michala Dufka, flétnový soubor Zuzany Procházkové a hudebně dramatický kroužek Evy Janyškové.

Na repertoáru se domlouvají vedoucí kroužků, každý secvičí svůj part a pak to společně dají dohromady. Takto fungují již třetím rokem. Michal Dufek se projevuje také jako skvělý textař a hudební skladatel. Soubor má několik vlastních skladeb, včetně petrinské hymny, kterou složila Eva Janyšková se svým bratrem Liborem Strnadem.

Repertoár je široký, od lidových písní přes písničky Zdeňka Svěráka a jiných skvělých autorů až po vlastní tvorbu. Soubor Petrin vystupuje na hudebních festivalech, v Bruntále na akcích na zámku, v domově Pohoda, při různých společenských akcích a také ve škole pro rodiče a sobě pro radost.