Akce se uskuteční na desítkách míst i v našem kraji. Zpívat se bude v Ostravě na Masarykově náměstí, konkrétně pod taktovkou zpěvačky Kaczi. Dále také v Dolní oblasti Vítkovic za doprovodu Jiřího Krhuta, Nikose Koulourise a jejich hostů v podobě Maria Šeparoviće, Mužského pěveckého sboru Vítkovice a Školního pěveckého sboru Silencio.

Rozsvícení vánočního stromu na osoblažském náměstí provázelo společné zpívání koled a trhy. 26. 11. 2022.
VIDEO: Koledy a rozsvícení stromu v Osoblažsku. Milovníci koled se opět sejdou

V Ostravě se poté do Česko zpívá koledy zapojí ještě v Porubě, Hrabůvce, Krásném Poli, Hrabové a Nové Bělé. Dále se koledy rozezní v těchto moravskoslezských městech a obcích: Lhotka, Chlebičov, Příbor, Osoblaha, Horní Benešov, Bartultovice, Orlová, Bruntál, Bělá, Kunín, Háj ve Slezsku, Fulnek, Sosnová, Frýdlant nad Ostravicí, Kopřivnice (na třech místech), Spálov, Ludgeřovice, Ludvíkov, Rybí, Janov, Kateřinice, Petrovice, Frenštát pod Radhoštěm, Havířov (na třech místech), Zátor, Dvorce, Bílovec, Hodslavice, Třemešná, Brušperk, Trnávka, Český Těšín, Oldřišov, Vrchy, Úvalno, Nový Jičín, Paskov, Štěpánkovice, Opava, Lesní Albrechtice.

Rozsvícení vánočního stromu a Mikulášská nadílka v zahradě fary v Úvalně. 2. prosince 2022
VIDEO: V Úvalně rozsvítili strom a přišel Mikuláš s dárky. Bavili se všichni

Po dvou covidových letech se oblíbená akce opět uskuteční živě na náměstích i návsích. To v roce 2020 a 2021 nebylo kvůli vládním nařízením reagujícím na epidemiologickou situaci možné.

Mohutný chór zazpívá první prosincovou středu opět šest vánočních písní. Letos to budou Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši, Jak jsi krásné, neviňátko a Vánoce, Vánoce přicházejí. Kompletní texty těchto koled najdete na webu www.ceskozpivakoledy.cz, kde je ve formátu PDF ke stažení zpěvník. V den konání texty také vyjdou ve všech regionálních vydáních Deníku a budou dostupné i na místě.

Fotogalerie a videa z akce najdete následně na našich webech. (ber)